• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 576L nowa odsłona

#11
Możesz mi coś więcej napisać na temat budowy hydro. Masz to w akwarium?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Tak. Na jednym z wcześniejszych zdjęć widać to.
Hydro to rynna PVC zanurzona w akwarium.
Boki rynny są oparte na szybach bocznych za pomocą wystających rurek PVC ktore biegną wzdłuż krawędzi rynny. Środek rynny jest podciety/wycięty tak aby rynna ominęła wzmocnienie poprzeczne akwarium, dzięki temu mogłem ją tak głęboko wpuścić w akwarium.
Jednak aby ciężar hydro z wsadem nie obciążał wzmocnienia poprzecznego jest podwieszony śrubami na kątowniku (taki do mocowania półek) do ściany.
Uaru amphiacanthoides, Geophagus altifrons, Satanoperca leucosticta, Satanoperca mapiritensis, Biotodoma Cupido, P. scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Ciekawy pomysł,zazwyczaj hydro jest w postaci skrzynki nad lub obok akwa. Tym sposobem uniknąłeś ewentualnego rozszczelnienia hydro oraz "problemu" z dostarczeniem do hydro wody. A czy wzmocnienia podłużne ,które po części zasłaniają rynnę nie ograniczają trochę wzrostu roślin...?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(26-12-2019, 21:47 PM)Mario 81 napisał(a): Ciekawy pomysł,zazwyczaj hydro jest w postaci skrzynki nad lub obok akwa. Tym sposobem uniknąłeś ewentualnego rozszczelnienia hydro oraz "problemu" z dostarczeniem do hydro wody. A czy wzmocnienia podłużne ,które po części zasłaniają rynnę nie ograniczają trochę wzrostu roślin...?

Których roślin? tych w hydro? rynna jest dosunięta do wzmocnień i nie zasłaniają one tej rynny więc i też nie zasłaniają roślin.
Co najwyżej rynna daje cień w akwarium i tam przy tylnej szybie gdzie mam Valisnerię jest dość ciemno ale mam nadzieję ze rośliny sobie poradzą
Uaru amphiacanthoides, Geophagus altifrons, Satanoperca leucosticta, Satanoperca mapiritensis, Biotodoma Cupido, P. scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Bardzo mi sie podoba ten aranż. Taki otwarty i przestronny.
Pozdrawiam, Piotr >>(XXX)'>

Akwaria: 840 słone, 360 aklimatyzacja Monodactylus sebae do słonej wody, 200 azja roslinne, 160 axolotle córki, 60 Panaqolus, 42 roślinne, 25 krewetki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Tak,tych w hydro. Wszystko juz jasne,dzieki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
(26-12-2019, 18:17 PM)Sloma napisał(a): Tak. Na jednym z wcześniejszych zdjęć widać to.
Hydro to rynna PVC zanurzona w akwarium.
Boki rynny są oparte na szybach bocznych za pomocą wystających rurek PVC ktore biegną wzdłuż krawędzi rynny. Środek rynny jest podciety/wycięty tak aby rynna ominęła wzmocnienie poprzeczne akwarium, dzięki temu mogłem ją tak głęboko wpuścić w akwarium.
Jednak aby ciężar hydro z wsadem nie obciążał wzmocnienia poprzecznego jest podwieszony śrubami na kątowniku (taki do mocowania półek) do ściany.

Tak to jest ustawione

   

Tymi śrubkami na środkowym kątowniku mogę sobie regulować wysokość podwieszenia rynny aby nie opierała się na wzmocnieniu poprzecznym.
W rynnie jak pisałem są rurki PVC (16 mm) a w nich otwory i nakrętki od spodu. Jeden (pierwszy) otwór jest większy od nakrętki, więc nakrętka wchodzi do rurki i opiera się na powierzchni wewnętrznej średnicy rurki.

   

(28-12-2019, 19:46 PM)peroxysom napisał(a): Bardzo mi sie podoba ten aranż. Taki otwarty i przestronny.

Dzięki, trochę już liści nawrzucałem więc jest jeszcze ładniej Smile
Jeszcze tylko jakieś otoczaki i będzie git.

   
Uaru amphiacanthoides, Geophagus altifrons, Satanoperca leucosticta, Satanoperca mapiritensis, Biotodoma Cupido, P. scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Super akwarium, liście zrobiły robotę Wink. Natchnąłeś mnie tą rynną i już znalazłem w piwnicy materiał na hydroponikę, mam dość trochę starej ceramiki na wypełnienie i puszczę przez rynnę wodę z kubła.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Żyje ten baniak jeszcze? PS : Lubię odkopywać Smile
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Ach płytko zakopany

Akwa istnieje i raczej będzie dłuugo już.
rybki mają się dobrze, niedawno:
- od Arsika nabyłem P. scalare z Surinamu w ilości 6 sztuk. Mam tam też jednego skalara, ponoć WF ale nie ma gwarancji (ten z niepełnym pasem)
- dokupiłem kilka biotodom do mojej samotnej samicy ale okazało się że są same samce więc mam teraz układ 4+1. Samica lub dwie poszukiwane.
- uzupełniłem obsadę Gujanek o trzy młode samice


   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   
Uaru amphiacanthoides, Geophagus altifrons, Satanoperca leucosticta, Satanoperca mapiritensis, Biotodoma Cupido, P. scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości