• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Apistogramma sp. Tefe

#31
Ja już metody z lusterkiem u mnie nie stosuję bo włożyłem to samiec Gibbiceps mało co go nie rozbił strasznie agresywny jest skubaniec, a raz mu tylko fundowałem obcego intruza.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
To co masz za lusterko :-D Ten "stymulator" wkłada się na chwilę, ja najwięcej zyskiwałem gdy zarówno samiec i samica podpływała do lusterka - walka z takimi "przeciwnikami" bardzo umacnia więzy pary.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Wiem, wiem, że umacnia więzy bo zaraz po włożeniu kilka dni już była ikra i są maluchy ;]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
No widzisz Cool
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Oj Daniel Daniel. Smile Exporterzy Apisto mają manię nazywania po swojemu ryb(by się lepiej sprzedały), więc musisz się przygotować na to, że nie zawsze będzie przyjeżdżać to co powinno. Wink
A. sp. Tefe różni się od A. agassizii(i od cf. agassizii) falistymi pręgami na boku ciała- to te paseczki pomiędzy rzędami łusek. Gdzieś to już na forum ładniej opisywałem. Smile


A tak wracajac do tematu, gratuluję SabreUR pierwszego(na pewno udokumentowanego) udanego tarła A. sp. "Tefe" w Polsce. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
Dzięki, postaram się zrobić i jak najszybciej wrzucić zdjęcia mamusi z małymi Smile, poza tym pomierzę parametry wody, może się komuś przydadzą, jakby chciał też je mnożyć.

I napiszę do admina, żeby mi zmienił ksywę na Sabre, łatwiej się ją odmienia Big GrinTongue
Chaos i entropia - łącznie jakieś 500 litrów
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Maćku,

czy możesz określić, która samica złożyła ikrę? Czy ta najbardziej żółta, największa? Ona była najbardziej gotowa do tarłaSmile

Marta
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
Wydaje mi się, że tak, ale nie wykluczam też tej średniej - ciężko mi porównać, bo pozostałe dwie siedzą w liściach i nie są zainteresowane wychodzeniem. Poniżej fotka szczęśliwej mamy, może coś rozjaśni:
   

Zrobienie wyraźnego zdjęcia maluchom graniczy z cudem, mają swoje kolory maskujące i prawie nie wyróżniają się od piasku usianego syfkiem. Jedyne zdjęcie na którym je widać:
   
Chaos i entropia - łącznie jakieś 500 litrów
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Gratulacje stary, a co do zdjęć maluchów to mam ten sam problem, również zdjęcia takie ciemne...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
Naprawdę super, bardzo się cieszęSmile

Marta

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości