• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Akwarium Habitatowe "Brzeg strumienia"

#21
Hejka, już grudzień a tu nie ma aktualki Smile. Czas leci.
Jak tam zbiornik się ma?
Na FB widziałem lampę wyżej podniesioną, to na zwykłych drutach czy jest coś w zestawie.
Myślę o podobnej lampie do mojego bagienka, mam do oświetlenia paproć nefrolepis i cyperusa zumulę. Myślisz że się sprawdzi?
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Mam fotę z dzisiaj. Telefonem, a jeszcze tutaj musiałem obciąć jakość, więc jest słabizna. Niemniej jednak tak to wygląda.

   

   

Lampa jest podniesiona wyżej. To rozwiązanie systemowe od Chihiros do lamp z serii A. Ja mam Crystal LED i to nie do końca się komponuje, ale jakoś działa Wink 

Myślę, że spokojnie da radę. Ja świecę na poziomie 3 z 7 i styka, więc zapas mocy jakby co mam spory.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Więcej brązu daj! Tongue 
Akwarium śliczne!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Super, mnie interesują kwestie jak to akwarium jest czasochłonne. Rosną w nim glony? Podmieniasz wodę? Chyba poza dolewką nie ma potrzeby nic tam robić?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Glonów to tam chyba troszkę jest...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Ktoś o coś pyta - miło Smile  Lubię jak ludzie chcą wiedzieć coś więcej. Smile

To akwarium nie jest wymagające w żadnym stopniu. Karmię ryby 5 dni w tygodniu. I dolewam odparowane RO. Raz w miesiącu wiozę sobie do pracy baniak 20 litrów. Odlewam 10 litrów do mniejszych baniaków resztę dopełniam kranówką. Robię w baniaku podmianę 10 litrów (1/3 gdzieś całej wody w szkle) na tę mieszankę kranexu i ro (przewodność w okolicach 400uS/cm - reszty nie mierzę). Do mieszanki ofkors dodaję uzdatniacza i czasem trochę "koloru". 
Czyszczę filtr co około 4 miesiące jak przepływ leci mocno w dół. Cała operacja trwa jakąś godzinę. Robię to przed pracą. Przyjeżdżam na 6 rano i do 7 - 7:30 mam już wyczyszczone. Ludzie przychodzą do pracy o 8. 

Teraz nie było mnie 3 tygodnie. W pracy tylko dolewali wodę do zadanego poziomu i karmienie poświęciłem dziewoi nieco zapominalskiej (z premedytacją) ale nigdy nie sypiącej więcej niż trzeba. Po powrocie dolałem odparowanej wody, ogarnąłem nieco szyby z kamienia, zielenic (na dole szkła) i pyk, fota telefonem.

Bardzo mi to akwarium odpowiada. Jest moim najlepszym projektem jak chodzi o stabilność systemu.

Marcepan elementy wystroju są przejęte przez zielenice i to stabilizuje zbiornik. Nie ma nitek, nie ma krasnych, nie ma glonów na roślinach. Zielenice mi nie przeszkadzają, wręcz jak dla mnie stanowią o uroku tego zbiornika. Mchy w pełnym świetle rosną agresywnie, pod cieniem skrzydłokwiata lekko przymierają. Zdechły mi liście prawie całego mikrozorium, ale kłącze jest zdrowe. Jak zdecyduję się wreszcie na ogarnięcie cięciem skrzydłokwiatów to jeszcze może coś z niego będzie, ale mi nie żal. Olbrzymie cieszy mnie Cryptocoryne parva, która bardzo dobrze wygląda i rośnie tak jak sobie to zaplanowałem, mimo iż wieszczono mi, że zginie marnie w kilka tygodni, bo potrzebuje dozowania co2 i silnego światła - nie potrzebuje, jak ma odpowiednio dobrane stanowisko, albo jak sobie takie wywalczy/obroni). Zbiornik wygląda naturalnie i zachodzą w nim bardzo fajne do obserwacji procesy. To jest dla mnie cała śmietanka spijana z zabawy w akwarystykę środowiskową (czy to biotopową, czy siedliskową w moim przypadku) - obserwacja procesów stabilizujących ekosystem, który stworzyłem na podstawie pozbieranych informacji. Oczywiście całe zmiany to już natura. Rywalizacja roślin i glonów o niszowe stanowiska jest równie ciekawa jak ta zwierzęca. Wiecie jak jest - głód natury Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Bardzo przyjemny zbiornik. Mnie męczy już moje HT w podobnym zbiorniku i zastanawiam się co zrobić. Fajnie wygląda ta podwieszona wysoko lampa. Skrzydłokwiat rośnie jak na drożdzach, Może ja swoją lampę też tak podwieszę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Aktualka:

[Obrazek: a091e46822b74ff0dae62b4c4c4a79fa.jpeg]

Uwielbiam to akwarium za jego stabilność biologiczną. To sobie żyje samo na zasadzie pełnej harmonii nawet przez 3 miesiące byle dolewać wody, co by nie wyschło Big Grin

Może dorzucę tu garść krewetek i sprawdzę jak się będzie zachowywać. Populację krewet boraraski powinny trzymać w pewnych ryzach, ale przy tkiej ilości mchów na bank ilość skorupiaków będzie stabilnie rosnąć. Muszę dodać naturalnych nawozów, bo skrzydłokwiat mi zaraz będzie ryby atakował w poszukiwaniu makro Big Grin


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Mech przycinasz? U mnie wyłazi z akwarium jak mu odpuszczę....
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Wyrywam, nie przycinam Big Grin 
Co jakiś czas trochę wyciągam.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości