• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Akwarium Habitatowe "Brzeg strumienia"

#1
Zbiornik: 60x30x35 Full OW

Filtracja: AZOO External power filter
Grzanie: brak
Światło: Chihiros Crystal Led 601
Inny sprzęt: Fogger

Podłoże: Piasek, glina, oraz pozostałości ASII+ pod piaskiem. Na wierzchu torf.
Dekoracje: Drewno i otoczaki

Flora: Cryptocoryne parva, Microsorium sp. "needle leaf"
Fauna: brak (w planie grupka Boraras brigittae)

To nie jest baniak biotopowy, ale taki też daje optymalne warunki życia dla ryb, które będą tam mieszkać. Jedynie rośliny dobrane luźniej i aranż pod oko codziennego przechodnia. Akwarium jest w moim biurze i musi przyciągać wzrok, bo przez to prowokuje do dyskusji. [Obrazek: 02.png] Niedługo podam więcej informacji.


Hardscape:
   

Baniak po zalaniu:
   

   

   

   

   

   

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Jak zwykle piękna to rzecz. Mam taki baniaczek więc może wkrótce się zabiorę za coś podobnego. Dzięki za inspiracje.
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Wygląda na to, że fogger to najlepsza pokrywa dla akwarium Big Grin Całość prezentuje się świetnie.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Boraras brigittae - ale one lubią 25`C a tak bez grzałki...
Drugie to ten korzeń - ładny - ale ile siedział w wodzie? i czy nie będzie gnił/
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Fajny klimacik ale szkoda, że takie maleństwo Wink
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(20-12-2019, 20:20 PM)novi napisał(a): Boraras brigittae - ale one lubią 25`C a tak bez grzałki...
Drugie to ten korzeń - ładny - ale ile siedział w wodzie? i czy nie będzie gnił/
Główny korzeń miałem już w kilku aranżacjach u siebie. Tuła się po moich zbiornikach od ponad 1,5 roku.

Rybom pasuje spokojnie zakres 23-28. W baniaku nie stwierdziłem mniej jak 23,5 w ciągu roku, a temperatura jest w miarę stała, bo mamy klimę w biurze. Teraz mam lampę, która grzeje mocniej niż te aquaelowskie lampeczki i nie zakładam spadku temperatury. W razie czego grzałeczkę 50W mam w zanadrzu, a miejsce w aranżacji na nią znajdę Wink

Niestety takie maleństwo. Większego w miejscu pracy nie stawiam, bo za dużo byłoby chodzenia z załatwianiem odstępstwa od wystroju wnętrza filii firmy. Mambo dżambo, które już przeszedłem o tę 54 mnie zniechęca. Wink 
Tak czy inaczej musiałbym postawić coś spektakularnego i potem to serwisować, a jestem chyba póki co bardziej hobbystą i wolę sobie nie wrzucać na głowę obsługi większego szkła (głównie kwestia podmian wody i targania dziesiątek litrów wody RO... nie uśmiecha mi się Wink ) przy trójce małych dzieci. Cieszy mnie co mam, bo miło twarz oderwać od komputera i pogapić się w szkło Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Boraras spokojnie wytrzymują jeszcze niższe temperatury, taka okresowa zmiana im nawet na zdrowie wyjdzie Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Wróciłem do pracy po przerwie dwutygodniowej i zabrałem lustrzankę.


Ryby wpuszczone 30.12 mają się bardzo dobrze.

25 sztuk Boraras maculatus (brigittae nie dostałem)

Bańka wygląda tak:


   

   

   

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Jak tam zbiorniczek?
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Zbiorniczek ma się bardzo ok.

Woda mi się tylko odbarwiła, ale nie dokładam póki co garbników.

   

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości