• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Akwarium ze sklejki - czy jest trwale?

#11
Da radę i to całkiem trwale Tongue
http://forum.arowana.pl/index.php?topic=1101.0
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Mam juz wymiary akwa.250x100x85cm
I teraz pytanie.
Szyba o wymiarach 245x80 osadzona bedzie w ramie ze sklejki.z kazdej strony po 5 cm wklejona w rame.czy szklo o grubosci 12mm wystarczy? 
Wzmozcnienia wzdluzne dookola akwarium oraz 3 poprzeczne.Co sadzicie?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Przy tym rozmiarze imo gra nie warta świeczki.
Myślałem że wyskoczysz z jakimś 400x150x100h...taka szklankę jak planujesz mam ze szkła 15mm.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Wiesz, dla mnie warta.akwarium w pracownii stanie i jesnak moejsca wiecej nie moge przeznaczyc.a materialy na akwarium po prostu sa.wiec akwa nie wyjdzie 7 ryz jak szklo, tylko max 2tys. Wiekszych tafli technicznie nie mozna wniesc

Akwarium wieksze, za rok, 550x120x100, ale wpierw trzeba dokonczyc inwestycje.Ktos jest w stanie odpowiedxiec na pytanie o szybe?12mm w ramie jest ok?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
(05-01-2020, 08:31 AM)Michałaero napisał(a): Wiesz, dla mnie warta.akwarium w pracownii stanie i jesnak moejsca wiecej nie moge przeznaczyc.a materialy na akwarium po prostu sa.wiec akwa nie wyjdzie 7 ryz jak szklo, tylko max 2tys. Wiekszych tafli technicznie nie mozna wniesc


Akwarium wieksze, za rok, 550x120x100, ale wpierw trzeba dokonczyc inwestycje.Ktos jest w stanie odpowiedxiec na pytanie o szybe?12mm w ramie jest ok?
Jak ja budowałem swoje w ramie wys 80 cm, gdzie światło szkła ma 72 to znany większości kolega Dewald wyliczył mi, że 12 starczy. Jednak  zrobiłem z 15 bo koszt niewiele większy, a sen spokojniejszy...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Dzieki. Takze doszedlem do wniosku ze 15tka bedzie bezpieczniejsza
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości