• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Filtr DIY do akwarium 100x50x58

#1
Witam chciałbym wykonać filtr wewnętrzny z pcv jak na zdjęciu coś ala kaseciak ale na wzór filtra Juwel bioflow. Filtr miał by pojemność w zależności od wielkości 8 lub 12L na same media filtracyjne na pompie 1000L/h i grzałkę wewnątrz.
   
Pytanie czy taki filtr z wlotem u góry zda egzamin i czy wystarczy czy lepiej aby wlot był na dole czy nie ma to znaczenia. Wlot u góry załatwił by pracę skimmera. Ewentualnie mógłbym wykonać drugi filtr nad akwarium również podobnej pojemnośći tylko czy jest taka potrzeba. Nad akwarium było by niby lepiej bo nie zabiera wewnątrz miejsca ale nie ma jak schować grzałki a w razie jakiegoś rozszczelnienia pcv taki wewnątrz będzie na pewno bezpieczniejszy. Od razu powiem że filtr hamburski nie wchodzi w grę bo mi się nie podoba wolę żeby wszystko było zamknięte.
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Nie jestem fachowcem w tej dziedzinie ale tak na logikę to w wypadku filtra nad akwa przepływy boczne chyba są gorszym rozwiązaniem niż przepływy góra dół. Ale niech się wypowiedzią fachowcy Smile też jestem ciekaw czy wlot górny to dobre rozwiązanie bo co prawda działa jak skimer ale nic co osiada na dnie nie wciągnie i chyba trzeba odmulać .  ?

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(08-12-2019, 17:41 PM)Goran napisał(a): Nie jestem fachowcem w tej dziedzinie ale tak na logikę to w wypadku filtra nad akwa przepływy boczne chyba są gorszym rozwiązaniem niż przepływy góra dół. Ale niech się wypowiedzią fachowcy Smile też jestem ciekaw czy wlot górny to dobre rozwiązanie bo co prawda działa jak skimer ale nic co osiada na dnie nie wciągnie i chyba trzeba odmulać .  ?
Co do przepływów bocznych myślałem jeszcze żeby przegrody zrobić po całej szerokości i zrobić w nich otwory aby woda przepływała całą szerokością, można jeszcze zrobić każdą kolejną przegrodę niższą o kilka mm w razie przyblokowania mediów aby woda mogła się przedostać górą.
A co do wlotu górą w pierwszym filtrze też o tym samym pomyślałem jeżeli chodzi o cały syf. W jakimś wątku czytałem że i tak filtry wszystkiego nie wciągają i tak trzeba odmulać bo przecież jak coś spadnie w drugim rogu akwa to filtr i tak tego nie przyciągnie. Można ewentualnie zastosować dodatkową przegrodę przed mediami ok 1cm i zrobić taki prefiltr i wtedy można by zrobić otwory na dole i na górze.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Jak dobrze ustawisz wylot wody żeby robił ruch w całym baniaku to niewiele leży na dnie. Ważne jest tez odpowiednie ukształtowanie dna i poukladanie dekoracji zeby nie robiły za barykady Smile Nie wiem jaką masz obsadę ale Kiryski też potrafią przy żerowaniu narobić młynu i zamącić wodą i tym co leży na dnie.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości