• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [500l][Ameryka Południowa] Środowiskowe pięćset plus

#1
Wymiary: 150 x 60 x 57h, producent firma Myciok z Mikołowa, szyba frontowa ze szkła Opti White reszta Guardian, ale na moje oko nie widać żadnej różnicy w przejrzystości szkła

Filtracja: EHEIM Professionel 3e 700 (2078) i JBL CristalProfi e1502 greenline

Światło: pokrywa oświetleniowa z powerledami w klapach (6500 K, czerwone, niebieskie) z symulacją świtu/zmierzchu, moc maksymalna 168W, maksymalne natężenie światła 40 000 lx. W tej chwili świecę na 15 % mocy maksymalnej, tj. około 25 W na 500 litrowe akwarium i o dziwo wszystko rośnie

Podłoże: Aqua Forest Natural Substrate pomieszany z torfem, na to piasek kwarcowy, żwir rzeczny, włókno kokosowe, połamane patyki, liście

Woda: 100 % RO (KH 0, GH 0, pH 6,6 – 6,8)

Flora: Myriophyllum mattogrossense, Pistia stratiotes, Vallisneria spiralis (po trzydniowym zaciemnieniu i walce z nitkami za pomocą końskiej dawki aldehydu glutarowego ledwo zipie – podczas wojny z glonami nie było jeszcze ryb w akwarium), Hydrocotyle leucocephala, Bacopa monnieri, Elodea canadensis

Fauna: Apistogramma trifasciata, Apistogramma borelli, Nannostomus eques, Nannostomus marginatus, Otocinclus affinis, Corydoras pygmaeus, zatoczki, które przyjechały razem z roślinami

Zbiornik założony we wrześniu. Pełny efekt wizualny akwarium powinno osiągnąć po kilku miesiącach 

   

   

   

   

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Bardzo ciekawe akwarium - duży litraż i obsada "typowa" dla dużo mniejszych zbiorników. Będę śledził temat z dużym zainteresowaniem.
Pozdrawiam,Kamil.

[650L] Strefa przejściowa Jeziora Malawi...
[160L] Szybko płynące wody Azji...
[160L] Mała rafa...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Wg mnie nigdy litraż "nie jest za duży". Miałem podobne pomysły z kilkoma parami taeniatus (barwniaki) ... i 720L akwa 2,15m dł to mało!
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Bardzo fajny zbiornik, jak zarośnie będzie super. Ta roślina na pierwszym planie może być tylko nieco ekspansywna i zarośnie piasek.

Co do wielkości akwarium, to kwestia gustu, mi się ostatnio podobają małe ryby w dużych akwariach. Moje skrzeczyki w 260 l wyglądają świetnie i nawet myślę, że powinienem mieć dla nich większe akwarium.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Piękny zbiornik!Prezentuje on moje ulubione "klimaty"zarówno pod względem fauny i flory:-) Co to za niska trawka?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Nie mogę się doczekać jak toto będzie wyglądać za jakiś czas. Gratuluję wyboru małych ryb, pewnie już wiesz, że warto było na nie postawić Okok
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
No, gratuluję decyzji z apisto w takim litrażu! Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Vallisneria nie lubi aldehydu
zbiornik bardzo ładny i ten wybór dla małych ryb Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
schmeichel, faktycznie w opisie zapomniałem o trawkach. W sumie są trzy gatunki: najmniejsza - Helanthium tenellum (Echinodorus tenellus), średnia - Echinodorus latifolius i duża - Vallisneria spiralis, która jak słusznie zauważył barttsw wyjątkowo nie toleruje aldehydu. Zamiast Vallisnerii chciałem posadzić Helanthium bolivianum (Echinodorus angustifolius), ale w niestety w tej chwili jest nieosiągalny na krajowym rynku. Lubię małe ryby w dużych akwariach, zwłaszcza małe pielęgnice. Uwielbiam je obserwować. Oczywiście każdy ma własne poczucie estetyki, ale dla mnie te moje pińcet plus byłoby o wiele za małe np. dla skalarów, dyskowców i innych dużych ryb. Nie ze względu na komfort życia ryb w takim akwarium, bo ten myślę byłby znośny przy odpowiedniej ilości sztuk, ale po prostu zwyczajnie z powodu mojego gustu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Niech tylko boki jeszcze bardziej zarosną i powinno być ok.        
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości