• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [500l][Ameryka Południowa] Środowiskowe pięćset plus

#31
(27-02-2020, 12:20 PM)Stardust napisał(a): Dziękuję Panowie. W tej chwili maksymalna moc oświetlenia to około 20W. Musiałem nieco zwiększyć natężenie światła, bo niektóre rośliny zaczęły karłowacieć. Świecę diodami BRIDGELUX 45 mil 150lm w soczewkach. Mimo wszystko, to i tak skrajnie mało jak na 500l. Jednak rośliny rosną, niektóre bardzo dobrze. Takiej moczarki jeszcze nigdy nie miałem, a trzeba pamiętać, że w akwarium jest wyłącznie woda RO bez żadnych domieszek.

Mozesz wrzucić fotkę belki Led oraz plan rozmieszczenia poszczególnych diod?
===============
Pozdrawiam
damian
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Diody mam zamontowane w pokrywie, która jest dzielona na dwie części. Na zdjęciu jest otwarta jedna część. Druga wygląda identycznie.    
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Witajcie po dłuższej przerwie. W przyszłym tygodniu planuję zmianę aranżacji w akwarium. Ma być coś w stylu black water (ale taki nieortodoksyjny biotop). Jak ma wyglądać wystrój akwarium już mniej więcej wiem, ale zastanawiam się nad obsadą. W tej chwili w akwarium pływają Nannostomus Beckfordi oraz Nannostomus eques i jak zamknie się cykl to wpuszczę je z powrotem. Oprócz tego myślę nad Dicrossus filamentosus, Crenicichla regani i Guianacara sp Jatapu. Coś w tym stylu i w tym kierunku chcę pójść. Nie mam też pojęcia jak z dostępnością tych gatunków na rynku. Bardzo proszę o sugestie obsady mojej pięćsetki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
No tych 3 wymienionych gatunków nie połączysz w jednym akwarium. Jatapu rozjadą filamentosus, a regani mogą zjeść samice kratek. Filamentosus dostać nie problem, z regani obecnie ciężko, a Jatapu będą dostępne jak rozmnożę swoją parę Big Grin
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Mam jeszcze inny pomysł na obsadę. Nadal w roli głównej Apistogramma, ale tym razem coś z bardziej mrocznych wód. W zasadzie już od 2018 r. myślę o przepięknych A. baenschi, czyli od czasu kiedy Ruki mi je polecił. Mam jednak dylemat odnośnie pozostałej obsady. Wykombinowałem coś takiego: pielęgniczki (3 + 4, 4 + 4 ? a może jakiś inny układ ?), C. habrosus, C. strigata, może jakieś Loricaria (6 szt.?) i oczywiście drobnoustki, które mi zostały. Proszę o sugestie w kwestii ilości sztuk poszczególnych gatunków. Wymiary dna: 150 x 60 cm.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
W takim akwarium bym poszedł w dużą grupę baenschi, wpuść 16 sztuk i niech hula Wink. Habrosusów nie dawaj, dorosły samiec baenschi będzie w stanie się udławić takim kiryskiem.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
No nieźle. 16 szt. Jaki rozkład płci masz na myśli? C. habrosus zbyt małe dla Inek? Treść cichlid@e.pl dotyczący Apistogramma znam chyba już na pamięć. Wydaje mi się, że autor polecał te kiryski jako towarzystwo dla większych pielęgniczek. No ale jak habrosus mają być ością w gardle baenschi to może C. panda? Uwielbiam kiryski i lubię jak w akwarium tętni życie, ale przy tylu pielęgniczkach to akcja może być bez przerwy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
W tak duzym akwarium mozesz puscic 8 par lub więcej samic niż samców, w mniejszym poszedłbym w przewagę samców. Pandy będą git parametrowo oraz wielkościowo Wink
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
(14-09-2021, 18:02 PM)Stardust napisał(a): ... przy tylu pielęgniczkach to akcja może być bez przerwy.
Chyba lepiej jak jest więcej, bo jest lepszy rozkład agresji. U mnie jak na początku były trzy samce to jeden zawsze dostawał największe baty. A teraz jak mam w głównym odchowane maluchy i samce mają ok 4cm to agresja rozkłada się na wszystkich. To fakt nie jest nudno cały czas coś się dzieje. Ale mi się to akurat podoba.
Przy baenschi zauważyłem że maluchy mające niecały cm już zaczynają się dominować, ustalać terytorium, a samice jak mają ok 3cm i osiągną dojrzałość płciową to są gorsze od samcówWink i masz pokazy mma za free.Haha
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
Tak, autor je polecał. Big Grin I wyrośniętych inki nie ruszą. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości