• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [500l][Ameryka Południowa] Środowiskowe pięćset plus

#11
Widzę, ze jakieś inne Apisto zawitały. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
(10-01-2020, 11:31 AM)Ruki napisał(a): Widzę, ze jakieś inne Apisto zawitały. Wink
Nie, to tylko ryby ze sklepu zoologicznego sprzedawane pod nazwą pielęgniczka żółta i pielęgniczka trójpręga. Oczywiście wolałbym mieć ryby F1 albo F2, albo przynajmniej czyste gatunkowo, ale wygląda na to, że w tej chwili są nie do zdobycia. Miałem je już zamówione u różnych dostawców (nawet polecanych na tym forum) i nic z tego, a czekałem w sumie około 8 miesięcy. W końcu poszedłem do pierwszego lepszego sklepu i kupiłem. Ryby były młode i niewybarwione, ale uwierzyłem sprzedawcy, że to są właśnie te gatunki, których szukam. Teraz mam małe kundelki, ale nie szkodzi – myślę, że im też należy się godne życie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Oj, ja tam żadnych borelli nie widzę. Na drugim zdjęciu, w górnym prawym rogu samiec wygląda mi na A. sp. "Steel-Blue", samicy nie widać zbyt dobrze, ale to też ten gatunek może być.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
https://cichlidae.pl/showthread.php?tid=...#pid152154
Przecież się zgłosiłem, że mam F1 borelli i kilka sztuk F1 trifek Tongue. Dzikie borelli z Brazylii miał też Mpaw ostatnio. Szkoda tak fajnego akwarium na hybrydy niewiadomego pochodzenia :/.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
(10-01-2020, 16:25 PM)Papja napisał(a): https://cichlidae.pl/showthread.php?tid=...#pid152154
Przecież się zgłosiłem, że mam F1 borelli i kilka sztuk F1 trifek Tongue. Dzikie borelli z Brazylii miał też Mpaw ostatnio. Szkoda tak fajnego akwarium na hybrydy niewiadomego pochodzenia :/.
Pamiętam Papja i bardzo Ci dziękuję, ale wtedy jeszcze miałem złudną nadzieję, że uda mi się kupić od kogoś całą obsadę. Wówczas nie byłem jeszcze świadomy, że zakup rasowych ryb może być tak problematyczny. Dla mnie to dość frustrująca sprawa, kiedy mam wpłaconą zaliczkę i czekam na ryby miesiąc, dwa, trzy i nagle okazuje się, że nic z tego. Dwa razy przez to przechodziłem. Za trzecim razem udało mi się kupić ok. 3/4 obsady, ale nadal bez pielęgnic. W końcu zadzwoniłem do zwykłego (ale polecanego) sklepu zoologicznego i zapytałem czy można zamówić borelki i trifki zaznaczając, że szukam czystych genetycznie ryb. Było to chyba w czwartek, a w najbliższy poniedziałek ryby były już przygotowane do odbioru. Fantastycznie! Pomyślałem. Oczywiście w domu nikomu - oprócz mnie - to nie przeszkadza, że w akwarium pływają hybrydy. Było już tarło, samica opiekuje się maluchami, więc jest fajnie...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Wreszcie zrobiło się bardziej naturalnie, a nawet dziko.


Załączone pliki Miniatury
                   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Przepiękny zbiornik, gratulacje.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Kawał dobrej roboty!Wszystko pięknie wygląda a ryby mają jak w raju.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
super zbiornik - gratulacje. powiedz mi finalnie jaką mocą świecisz nad zbiornikiem?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Dziękuję Panowie. W tej chwili maksymalna moc oświetlenia to około 20W. Musiałem nieco zwiększyć natężenie światła, bo niektóre rośliny zaczęły karłowacieć. Świecę diodami BRIDGELUX 45 mil 150lm w soczewkach. Mimo wszystko, to i tak skrajnie mało jak na 500l. Jednak rośliny rosną, niektóre bardzo dobrze. Takiej moczarki jeszcze nigdy nie miałem, a trzeba pamiętać, że w akwarium jest wyłącznie woda RO bez żadnych domieszek.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości