Odpowiedz 
[500l][Ameryka Południowa] Środowiskowe pięćset plus
27-11-2019, 15:29 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-11-2019 15:32 PM przez Stardust.)
[500l][Ameryka Południowa] Środowiskowe pięćset plus
Wymiary: 150 x 60 x 57h, producent firma Myciok z Mikołowa, szyba frontowa ze szkła Opti White reszta Guardian, ale na moje oko nie widać żadnej różnicy w przejrzystości szkła

Filtracja: EHEIM Professionel 3e 700 (2078) i JBL CristalProfi e1502 greenline

Światło: pokrywa oświetleniowa z powerledami w klapach (6500 K, czerwone, niebieskie) z symulacją świtu/zmierzchu, moc maksymalna 168W, maksymalne natężenie światła 40 000 lx. W tej chwili świecę na 15 % mocy maksymalnej, tj. około 25 W na 500 litrowe akwarium i o dziwo wszystko rośnie

Podłoże: Aqua Forest Natural Substrate pomieszany z torfem, na to piasek kwarcowy, żwir rzeczny, włókno kokosowe, połamane patyki, liście

Woda: 100 % RO (KH 0, GH 0, pH 6,6 – 6,8)

Flora: Myriophyllum mattogrossense, Pistia stratiotes, Vallisneria spiralis (po trzydniowym zaciemnieniu i walce z nitkami za pomocą końskiej dawki aldehydu glutarowego ledwo zipie – podczas wojny z glonami nie było jeszcze ryb w akwarium), Hydrocotyle leucocephala, Bacopa monnieri, Elodea canadensis

Fauna: Apistogramma trifasciata, Apistogramma borelli, Nannostomus eques, Nannostomus marginatus, Otocinclus affinis, Corydoras pygmaeus, zatoczki, które przyjechały razem z roślinami

Zbiornik założony we wrześniu. Pełny efekt wizualny akwarium powinno osiągnąć po kilku miesiącach 

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-11-2019, 15:59 PM
RE: [500l][Ameryka Południowa] Środowiskowe pięćset plus
Bardzo ciekawe akwarium - duży litraż i obsada "typowa" dla dużo mniejszych zbiorników. Będę śledził temat z dużym zainteresowaniem.

Pozdrawiam,Kamil.

[650L] Strefa przejściowa Jeziora Malawi...
[160L] Tanganika...
[84L] W kierunku Azji...
27-11-2019, 16:24 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-11-2019 16:24 PM przez novi.)
Wg mnie nigdy litraż "nie jest za duży". Miałem podobne pomysły z kilkoma parami taeniatus (barwniaki) ... i 720L akwa 2,15m dł to mało!

"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
27-11-2019, 17:19 PM
Bardzo fajny zbiornik, jak zarośnie będzie super. Ta roślina na pierwszym planie może być tylko nieco ekspansywna i zarośnie piasek.

Co do wielkości akwarium, to kwestia gustu, mi się ostatnio podobają małe ryby w dużych akwariach. Moje skrzeczyki w 260 l wyglądają świetnie i nawet myślę, że powinienem mieć dla nich większe akwarium.
27-11-2019, 19:15 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-11-2019 19:19 PM przez schmeichel.)
Piękny zbiornik!Prezentuje on moje ulubione "klimaty"zarówno pod względem fauny i flory:-) Co to za niska trawka?
27-11-2019, 20:24 PM
Nie mogę się doczekać jak toto będzie wyglądać za jakiś czas. Gratuluję wyboru małych ryb, pewnie już wiesz, że warto było na nie postawić Okok

Małe, szare pielęgnice po 200 za sztukę?! A, są bardzo rzadkie...
To ja poproszę cztery.

Uwaga: Uczenie użytkowników umiejętności czytania ze zrozumieniem nie należy do obowiązków Teamu Cichlidae.pl.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
27-11-2019, 22:56 PM
No, gratuluję decyzji z apisto w takim litrażu! Smile

Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel

Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 12 gatunków ryb, z czego pielęgnic 7

pozdrawiam, Łukasz
28-11-2019, 08:19 AM
Vallisneria nie lubi aldehydu
zbiornik bardzo ładny i ten wybór dla małych ryb Smile
28-11-2019, 09:11 AM
schmeichel, faktycznie w opisie zapomniałem o trawkach. W sumie są trzy gatunki: najmniejsza - Helanthium tenellum (Echinodorus tenellus), średnia - Echinodorus latifolius i duża - Vallisneria spiralis, która jak słusznie zauważył barttsw wyjątkowo nie toleruje aldehydu. Zamiast Vallisnerii chciałem posadzić Helanthium bolivianum (Echinodorus angustifolius), ale w niestety w tej chwili jest nieosiągalny na krajowym rynku. Lubię małe ryby w dużych akwariach, zwłaszcza małe pielęgnice. Uwielbiam je obserwować. Oczywiście każdy ma własne poczucie estetyki, ale dla mnie te moje pińcet plus byłoby o wiele za małe np. dla skalarów, dyskowców i innych dużych ryb. Nie ze względu na komfort życia ryb w takim akwarium, bo ten myślę byłby znośny przy odpowiedniej ilości sztuk, ale po prostu zwyczajnie z powodu mojego gustu.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Ogłoszenia budowlane Warszawa Katalogseo24.pl Linki - SEO 24 Katalog SEO Katalog seo Katalog stron GREEN Katalog SEO seo katalog Polski Akwa Ranking Web Hosting By Arvixe