• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Agresywny samiec Severum w stosunku do samicy po nieudanym tarle.

#1
Witam
Pięć dni temu moja para Severum złożyła ikrę w akwarium gdzie pływają same z której po 3 dniach zaczęły pokazywać się larwy a samica skrupulatnie zaczęła je przenosić. Pod koniec dnia niestety już larw nie było. Dziś rano samiec stał się bardzo agresywny w stosunku do samicy. Strasznie ja gania i lekko poturbował.
Moje pytanie ... to kłótnia przejściowa? rozbiła się para?
Co radzicie ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Samce często są agresywne po nie udanym tarle i napastują samice.
Do puki znowu nie będzie gotowa do tarła będzie ją prześladował.
Musisz stworzyć samicy możliwość ukrycia się przed samcem tak by nie mógł jej dopaść. Przez najbliższe dwa- trzy tygodnie będzie wychodziła pewnie tylko po pokarm.
Możesz dodać inne ryby które rozproszą agresje samca, jeśli akwarium jest odpowiednio duże.
Młode pary severum często pożerają swoją pierwszą ikrę lub larwy. Następne mioty z resztą też :/
Musisz być cierpliwy i zapewnić im odpowiednio miękką wodę. W twardej wodzie larwy się nie klują lub są nie prawidłowo rozwinięte. Wtedy rodzice je pożerają.
Powodzenia
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Akwarium mam 200 l w planach po nowym roku będzie 300l. Kryjówki ma za korzeniami i roślinami ale nadal ja dość mocno gania. Co mogę wpuścić do nich żeby ta agresje rozproszyć? Wodę leje czysta z RO.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Do 200l raczej nic nie wpuścisz :/
Jakiej wielkości są teraz ryby?
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Samiec około 20 cm samica około 16cm
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
200 litrów to po prostu za małe akwa dla tych ryb. Dopóki nie masz przedziel akwarium kratką przyciętą na wymiar, np. taką (to jest kratka sufitowa z castoramy):
   
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Ja tam mu się nie dziwie Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
200 czy 300l to żadna rónica to duże rybska i potrzebują przestrzeni Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Akwarium będzie zmienione na większe lecz na tą chwilę nie pozwalają mi warunki mieszkalne. Muszę gdzieś postawić choinkę Wink W poprzednim poście napisałem ze mam 200l, pomyliłem się mam 250l tylko że o podstawie 100x50x50. Mimo wszystko wiem że podstawa tego szkiełka jest za mała. Dziś zauważyłem że zaczęły już razem pływać, na jak długo? tego nie wiem. Jeżeli się okaże że nadal będzie mu odwalać to zastosuje kratkę dzielącą akwarium na pół i założę mu niebieską kartę za przemoc w rodzinie Smile 
Często u pielęgnic występują takie zachowania ? Wcześniej miałem niebieskołuskie ,później akary i takich cyrków nie było.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Takie zachowania obserwuje się u wielu pielęgnic, zwłaszcza amerykańskich składających ikrę na podłożu. Większość tych ryb nie tworzy stałych związków.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości