• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Agresywny samiec Severum w stosunku do samicy po nieudanym tarle.

#11
Jak narazie sytuacja się uspokoiła. Dziś cały dzień pływają razem i samiec nie przejawia żadnej agresji w stosunku do samicy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Dziś kolejne tarło i zobaczymy co będzie ... na coś zwrócić uwagę? Coś mogę zrobić więcej ? Czy po prostu czekać ... ???
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Musisz zapewnić im odpowiednio miękką wodą. Inaczej nic z tego nie będzie.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Są pierwsze larwy które samica przenosi na kamień ...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
hej
i jak tam sytuacja wygląda?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Hej
Sytuacja wyglada następująco ... wiem teraz za co obrywa samica.
Ryby pilnowały ikry mimo ze są same w akwarium ale jest to zrozumiałe ponieważ instynkt wziął górę, po 4 dniach samica zaczęła wybierać łatwy i przenosić je na kamień. Gdy z całej ikry wybrała larwy które się ruszały samiec nadal pilnował ikry jeszcze jeden dzień aby się upewnić ze nic już się z niej nie wykluje a samica doglądała młodych. Gdy samiec zaczął już zjadać ikrę z których się nie wykluł narybek samica zaczęła przenosić larwy z miejsca na miejsce. Larw było mniej więcej około 30 szt. Gdy zaczęła tak przenosić zauważyłem ze jest jej co raz mniej. Na sam koniec dnia nic już nie zostało. Po tym fakcie samiec zaczął znów ganić samice o dość mocno ja uderzać. Zauważyłem ze złość samca teraz trwa dość krótko. Zobaczymy co dalej ... może za 10 x się uda ...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Dojrzewają Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Witam
Nie wiem co jest w tej wodzie ale dziś znów składają ikrę ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Witam
W sylwestra po raz 4 pielęgnice złożyły mi ikrę, nawet dochowałem się narybku ale dziś już go nie widzę. Zauważyłem ze gdyż gaśnie światło narybek strasznie się rozchodził pi całym akwarium. Nie wiem dlaczego tak się działo ale cóż... Zgodnie z zapowiedzią planuje zakup nowego akwarium. Nowy rok, nowe plany, no i zmiany. Myśle nad akwarium 430l o wymiarach 120x60x60. Co myślicie nad takim zbiornikiem dla pary tych pielęgnic i co ewentualnie mogę do nich dopuścić o ile mogę?
Bardzo byłbym wdzięczny za podpowiedz.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Jak masz możliwość to daj im 150cm Smile a co do uzupełnienia obsady to podaj jaką wodą dysponujesz oraz jaka filtracja
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości