• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Podkładki pod nogi regału

#1
Czy płytki wytrzymają czy lepiej dać jakieś metalowe podkładki? Regał 3 poziomy po 140x60, cztery stopy, przewiduję jakieś 1,5 tony obciążenia.

   

z góry dzięki za poradyBuzki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Taki nacisk punktowy to porażka moim zdaniem. To nóżki do regulacji poziomu wykonane ze śruby ?
Ile tych nóżek jest ?
660L - CA
525L - SA
375L - CA
240L - AUS
200L - CA
185L - CA
77L - TAN
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Jak 4 nogi to po 400 kg na śrubę.... płytki to jedno ale czy gwint śruby wytrzyma ?

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Też mam nózki że śrub, ale do główki przyspawane są podkładki średnicy około 35mm...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
4 stopy na 140cm to się pięknie wygnie tak że będzie można palce włożyć pod akwarium. Co do śrub to raczej powinny wytrzymać (tabele podają dla M8 od 1460kg wzwyż), pytanie ile zwoi gwintu jest w samej stopie. Olej śruby wspawaj blachy od razu pod stopy, wypoziomujesz cieńszymi blaszkami. Ogólnie regał wygląda (na zdjęciu) na delikatny
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Talerz stalowy 10cm do tego wspawana nakrętka - tak mam u siebie 
I spokój.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Nie bez powodu pytam tylko o płytki a nie o to ile się wygnie, czy śruby wytrzymają a dom się nie zawali... jestem trochę zaskoczony bo regał raczej swoją konstrukcją ameryki nie odkrywa i jest zrobiony na wzór takich, które stoją i to pod większym obciążeniem, do tego zwykle ze słabszego materiału a w tym jest użyte 40x40x4. 

Więc jeszcze raz, czy jest sens dawać właśnie coś w stylu talerzy stalowych 10cm - bez spawania - pod nogi czy płytki wytrzymają?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
kolego kup sobie takie nóżki z plastikami ,to koszt paru złotych i śmiało możesz stawiać na panelach miałem u siebie nie jeden stelaż na nóżkach który stał na panelach Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(25-11-2019, 09:06 AM)barttsw napisał(a): kolego  kup sobie takie nóżki z plastikami ,to koszt paru złotych i śmiało możesz stawiać na panelach  miałem u siebie nie jeden stelaż na  nóżkach który stał na panelach Smile

Panel jest miękki i się podda ciężarowi, płytka natomiast pęknie...

(25-11-2019, 08:44 AM)Knowhow napisał(a): Nie bez powodu pytam tylko o płytki a nie o to ile się wygnie, czy śruby wytrzymają a dom się nie zawali... jestem trochę zaskoczony bo regał raczej swoją konstrukcją ameryki nie odkrywa i jest zrobiony na wzór takich, które stoją i to pod większym obciążeniem, do tego zwykle ze słabszego materiału a w tym jest użyte 40x40x4. 

Więc jeszcze raz, czy jest sens dawać właśnie coś w stylu talerzy stalowych 10cm - bez spawania - pod nogi czy płytki wytrzymają?

Daj podkładki z blachy 3mm, w sensie pełne krążki wielkości 5-złotówki podklejone filcem. nie ma sensu dawać 10cm, ponieważ materiał się podda pod obciążeniem,  wywinie i będzie wyglądał jak spodek, a nacisk wróci do punktu...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Zależy czy pod całą płytką jest klej Big Grin.
Jak jest klej pod całą płytką to powinno być OK.
660L - CA
525L - SA
375L - CA
240L - AUS
200L - CA
185L - CA
77L - TAN
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości