• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Akwarium BW 200L - Pomoc w doborze obsady.

#13
(14-11-2019, 09:40 AM)mimo12 napisał(a): Jeśli chodzi o ryby towarzyszące, to po zdecydowaniu się na Apisto będzie łatwiej dobrać.
Generalnie przy biotopie musisz poszukać konkretnej lokalizacji i sprawdzić, co jeszcze, oprócz Apisto tam występuje.
Przy środowiskowym, sprawdź, co z bystrzyków zwinników, kirysków, czy pstrążenic masz dostępne, wybierz te pasujące parametrami wody i wielkością, jeden gatunek na dno, jeden w toń i ewentualnie jeden na taflę (oczywiście możesz mieć różne propozycje) i wtedy możemy to omówić. Dobrze będzie, jak sam, przy wskazówkach i radach innych, zbudujesz obsadę, bo to Ciebie ma cieszyć.

Dobra to tak. 

1+3 Apisto Kakadu
4x Loricaria Red 
20x Drobnoustek Beckfordi (mniej czy więcej?) 
10x Kirys Panda (te czy mniejsze kirysy?)
?x Eques (dawać wgle czy odpuścić? Jak już to w jakiej ilości?) 

To by było biotopowo. No może pomijając Loricarie. Z tego co mi wiadomo to w dwusetce można trzymać max 40 ryb. 

Z tych niekoniecznie sprzyjających apisto.  

Z bystrzyków podoba mi się Ozdobny.
Ze zwinników jarzeniec oraz rhodostomus jakoś tak. Czerwony łepek.
A tak poza neon czerwony bo Inessie trudno temperaturę utrzymać niską oraz ta nie sprzyja reszcie obsady. 

Z osobistych uwag powiem tak. Fajnie by było jakby jakaś drobnica od Apisto się ostała. Nie wiem czy zależy mi na tym aby odchowywać całość narybku. Szczerze mam tylko jeden zbiornik i na więcej się nie zapowiada. Co najwyżej większy w przyszłości. Kotnika też brak. Tak to wygląda. Co sądzisz/sugerujesz?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
Akwarium BW 200L - Pomoc w doborze obsady. - przez Farron - 13-11-2019, 21:44 PM
RE: Akwarium BW 200L - Pomoc w doborze obsady. - przez Farron - 19-11-2019, 11:30 AM

Skocz do:


Browsing: 2 gości