• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Akwarium BW 200L - Pomoc w doborze obsady.

#21
Bystrzyki ozdobne. Znalazłem na gbif.org miejsca w których przybijają piątkę z Kakadu. I mam je od ręki. Pozostaje kwestia sztuk. 20?
To aktualnie obsada wyglądała by tak. 
1+3 Kakadu
15-20x Bystrzyk Ozdobny
4x Loricaria Red. 

Ostatnio odkryłem akwarium a z tego co wiem marmurki oprócz pływania lubią także podróże kosmiczne... I jaki kirys na dno? Panda? Zastanawiam się też czy warto pakować tu jakieś rośliny oprócz pisti na tafle..
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Tej wielkości bystrzyków dałbym 12-15 sztuk.

Pstrążenice lubią skakać...
Tak samo większość ryb przypowierzchniowych.
Ruki mówi, że pandy spoko. Ja powiem, że w zależności od temperatury, jaka będzie w baniaku. Jak latem będą sporadyczne podniesienia temperatury, to na luzie. Dobrze się też zgrają wielkością z kakadu, które nie będą stanowić zagrożenia dla tych kirysków.
Z podobnej wielkości kirysków możesz sprawdzić, czy napoensis, albo julii nie występują z kakadu. Habrosus też będzie spoko, ale jest ciut mniejszy.

Ruki, masz rację z tymi pigmejami, jednak samiec kakadu ma potężny pysk, jak mu się wyrośnie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Latem temperatura w bańce jako że akwarium stoi w najcieplejszym pokoju w całym domu lubi utrzymywać się na poziomie 28 stopni. Co do pstrążenic/eques ile sztuk wpuścić? Koło 10? Czy nawet więcej? I kirysów rozumiem też 10-15 sztuk.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Raczej pstrążenice będą lepsze optycznie. 10-12 bym dał.
Jak eques, to z minimum 15.

Kirysków z 10-15 będzie spoko, przy czym im większy gatunek wybierzesz, tym mniej daj kirysków z tego przedziału.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Chyba musi być Panda. Pigmej żyje w dokładnie tym samymy miejscu na mapie co bystrzyki i kakadu ale może paść ofiarą... Panda żyje na tym samym odcinku ale znacznie niżej.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
O kurcze to było trudne ale ogarnąłem mapy google, gbif, trochę różnych haseł i mamy to. Szczerze to jest nawet szansa na biotop Smile. O tu Link
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Zamiast się mordować tym mitycznym biotopem można obrać jeden gatunek jako priorytetowy i do niego dobrać jeden najwyżej dwa kompatybilne dodatki. 

Pstrążneice do akwarium wielogatunkowego to niefortunny pomysł ze względu na ich specyficzne wymagania. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
(24-11-2019, 18:24 PM)teo napisał(a): A może podejść do tematu inaczej i nie dążyć do mitycznego biotopu w akwarium. 

Czyli obrać jeden gatunek jako priorytetowy i do niego dobierać obsadę ale nie na zasadzie zagospodarowania dna, środka i góry akwarium. Dobrze  sprawdzają się takie akwaria gdzie obsadę stanowią jeden góra dwa, trzy gatunki z jednym ustawionym jako najważniejszy. Czy ryby priorytetowe i dodatki będą operowały w tej samej strefie akwarium jest wtedy drugorzędne, najważniejsze by sobie „nie przeszkadzały” nawzajem.
Tak na marginesie. Los pstrążnic w akwariach z kilkoma gatunkami rybek (na dnie, na środku i na górze) jest zawsze ten sam, najczęściej padają jako pierwsze. Te rybki powinny w akwariach być traktowane właśnie jako priorytetowe a nie jako dodatek lub jeden z wielu priorytetowych. Taka sama sytuacja jest z paletkami i innymi gatunkami ryb o specyficznych wymaganiach.
Chyba, że traktuje się akwarium jako byt krótkotrwały i względy estetyczne grają pierwsze miejsce. Czyli taki obrazek dla dziecka – u góry słoneczko, w środku domek a na dole rzeczka.  

No niestety co zamówione to już nie do cofnięcia.
1+3 Kakadu
14x Bystrzyk Ozdobny
12x Pstrążenica
10x Panda
4x Loli Red

Zobaczymy jak życie będzie sobie płynęło. Wszystkie na co dzień żyją sobie w Ucayali z wyjątkiem Loli Red... Ale bacznie je obserwuje i wszystko z nimi dobrze. Do tego rośliny pływające. Pisia, Limnobium oraz Azolla.

Ilość ryb chyba nie = przerybienie. Aczkolwiek mogę się mylić. Zastanawiam się jeszcze nad hydroponiką do tego..
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Trochę się namieszało - zmieniłem treść posta ze względu na krzaczki a Twój wrzuciłeś w międzyczasie. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Jaki wpływ na pstrążenice mają kiryski, czy Apisto? Ważne, żeby karmić je tak, by mogły pobierać pokarm z tafli.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości