• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Zepsuty celownik

#11
(14-11-2019, 01:13 AM)piotrK napisał(a): Tak, daj na jutuba albo vimeo.

Mam nadzieje sie udalo zaladowac. I co myslicie?

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Bardzo dziwnie faktycznie to wygląda. Może jakieś lelawe osobniki, po prostu. Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
(14-11-2019, 11:32 AM)Ruki napisał(a): Bardzo dziwnie faktycznie to wygląda. Może jakieś lelawe osobniki, po prostu. Big Grin

Lelawe, ale zajechal mi samca atahualpa, a nie chce jesc.. samica padla.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Ja bym je zabrał do okulisty?
A przy pływaniu też źle oceniają odległość i za wcześnie lub za późno skracają i biją po ozdobach lub szybach ?

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
(14-11-2019, 14:01 PM)Goran napisał(a): Ja bym je zabrał do okulisty?
A przy pływaniu też źle oceniają odległość i za wcześnie lub za późno skracają i biją po ozdobach lub szybach ?
nie mam za bardzo czasu obserwować dokładniej, ale nie widać innych objawów. Na pewno nie rozbijają się o przeszkody.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Witam,  w książce "Rośliny w Akwarium" Diany Walstad jest o tym wzmianka.  Wydaje mi się że dotyczyło to zatrucia metalami ciążkimi ale sprawdzę jak będę w domu i napiszę coś więcej ...  Objawy były dokładnie te same .. Była nawet tabela z próbami połknięcia rozwielitek przy różnych stężeniach ..  Sprawdzę i napiszę o jakie związki chodziło ...

Tak czy inaczej , podmianka ( czystą, RO lub wodą z innego żródłą co zwykle) powinna pomóc..
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
(15-11-2019, 09:36 AM)galimedes napisał(a): Witam,  w książce "Rośliny w Akwarium" Diany Walstad jest o tym wzmianka.  Wydaje mi się że dotyczyło to zatrucia metalami ciążkimi ale sprawdzę jak będę w domu i napiszę coś więcej ...  Objawy były dokładnie te same .. Była nawet tabela z próbami połknięcia rozwielitek przy różnych stężeniach ..  Sprawdzę i napiszę o jakie związki chodziło ...

Tak czy inaczej , podmianka ( czystą, RO lub wodą z innego żródłą co zwykle) powinna pomóc..
Dzięki, ostatnio podmieniałem 40% na czyste RO i podmieniam tylko na RO, więc ciekawe skąd to się wzięło. Tylko a. bitaeniata mają ten problem.

Mam te książkę, pamiętasz na której stronie to jest? Mogę wlać też jakieś uzdatniacze wiążące metale.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Witam, 
Strona 15  - zatrucie ołowiem...
U różnych gatunków może być inna tolerancja na zatrucie tak więc może się zdarzyć , że tylko A.bitaeniata mogą mieć te objawy..
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Tylko skąd ten ołów, zwłaszcza jak woda z filtra RO? To może być problem przy stosowaniu kranovitu i jeśli ktoś ma przyłącza rur wykonane z ołowiu.

Takie zaburzenia koordynacji mogą też być przy "zwykłym" zatruciu związkami azotu czy przy ataku pasożytów(przywry w oczach, upośledzające wzrok).
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Witam,  Diana pisze, że metale ciężkie są szczególnie niebezpieczne przy niskim pH . Może spróbować najpierw podnieść nieco pH ....
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości