• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 120L ramirezki obsada, kilka porad

#1
Witam, zwracam się do Was z prośbą o kilka porad i dobranie obsady do zbiornika 80x35x45 z ramirezkami. Od strony technicznej typu światło, grzanie, filtr, mam już wszystko.
Jako podłoże wiadomo piasek, mam kwarcowy w granulacji 0.7-1.2. Tutaj już pierwsze pytanie co pod piasek, aby zielenina rosła, jedni polecają substrat, jedni kulki same, ale czy to wystarczy np na mały trawnik. Chce trochę roślin, głównie po bokach między korzeniami, bo na środku chce mieć czystą plażę bez żadnych dodatków. Jako, ze jestem przed zakupem rzeczy do aranżacji, możecie mi polecić jakieś typy korzeni i kamieni.
Przejdę do samych ryb, pierw miał być zbiornik 80L wiec miała być tylko parka + ławica + ryby denne. Zostać przy tym, czy można do samca zamiast jednej wsadzić dwie dziewczynki ? Ile ryb i jakie mogę trzymać z ramirezkami w takim baniaku ?
Ostatnie pytanie, prócz suchego pokarmu jakim żywym i mrożonym karmić ramirezki?
Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc i cenne rady.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Fajny miks pod piasek to torf odkwaszony+glina. Żabienice na tym rosną tak, że czasem strach o dno czy nie przebiją korzeniami. Smile

Ramirezy są monogamiczne, więc w takim akwarium tylko parka, druga samica będzie napastowana lub zabita.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
A jaka obsada do parki ? Oprócz ławicy, jakichś kirysków, mogę wsadzić do nich zbrojnika ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Spokojnie ławice 10-15 śmigaczy i albo kiryski albo zbrojniki/otosy. Tylko musisz dobrać wymaganiami, ramirezki wolą cieplejszą wodę.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
A co z podłożem ? Wszędzie dać ten mój piasek ? Bez obaw, ze rozkopią nawóz pod roślinami ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(06-10-2019, 21:42 PM)Ruki napisał(a): Spokojnie ławice 10-15 śmigaczy i albo kiryski albo zbrojniki/otosy. Tylko musisz dobrać wymaganiami, ramirezki wolą cieplejszą wodę.

A do takiego zbiornika mogę wsadzić parkę ramirezków i parkę borellii kosztem innych ryb, jeśli dam odpowiednio dużo kryjówek ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Słabe połączenie, bo ramirezy wymagają cieplejszej wody niż borellii.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Chyba się zdecyduje na pielegniczki boliwijskie, ze względu na ich spokojność i odpuszczę ramirezki, ze względu na trudności dla początkujących i ich wrażliwość. Mógłbyś polecić jakieś obsady dla parki boliwijskich?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości