Odpowiedz 
Filtr, Sump, przepływy
09-11-2019, 18:54 PM
Post: #21
RE: Filtr, Sump, przepływy
(09-11-2019 06:49 AM)Loobo napisał(a):  Staram się nie spierać na siłę, tylko piszę co sam stosuję z powodzeniem od jakiegoś czasu i podaję przykłady z zaleceń producentów.

Podobnie też robi wiele osób z klubu Malawi, oraz  w morskich i te praktyki również działają. To nie jest żadna filozofia, ani gdybanie.

No ale jeśli ktoś wie lepiej i pisze że to "bzdura" i  "na chłopski rozum" to nie może działać, to już nie ma co więcej pisać.

Warto może samemu spróbować czasem czegoś nowego.
Producenci różne bzdury piszą na etykietach, wystarczy zobaczyć na bujne opisy całego przemysłu medycyny alternatywnej. A w przypadku akwarystyki mamy żywe kultury bakterii zamykane w szczelnym opakowaniu, z terminem ważności 2 lata, witaminy rozpuszczane w tłuszczach które doradza się lać do wody. Więc na pewno pogoń za hi-techowymi złożami marketingowcy skrzętnie wykorzystują, pisząc  w opisach to co klient chce kupić. Wink

O tym jak zaawansowane systemy filtracyjne pracują nie musisz mi mówić. Pracowałem przy takich, przedmiotem moich studiów było oczyszczanie wody- więc umiem odsiać ziarno od plew.

Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel

Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 12 gatunków ryb, z czego pielęgnic 7

pozdrawiam, Łukasz
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-11-2019, 09:30 AM
Post: #22
RE: Filtr, Sump, przepływy
Zgadza się, wiele głupot wypisuje się na produktach i w reklamach. To nie ulega wątpliwościom.

Dużo jest natomiast ludzi, którzy kubią trochę poeksperymentować, wypróbowali coś (mówię dalej o materiałach filtracji biologicznej wykonanych w nanotechnologii) i okazało się, że to działa. Od kilku lat dokumentują to na forach, yt , itd, a tutaj nie wiem czemu starasz się wmówić, że jest inaczej. 

Potem ludzie to czytają i myślą, że do słodkowodnego koniecznie trzeba kupić kubeł za grubą kasę, albo budować gigantycznego sumpa. Jest to szkoda dla ich czasu i budżetu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-11-2019, 11:46 AM
Post: #23
RE: Filtr, Sump, przepływy
(10-11-2019 09:30 AM)Loobo napisał(a):  Dużo jest natomiast ludzi, którzy kubią trochę poeksperymentować, wypróbowali coś (mówię dalej o materiałach filtracji biologicznej wykonanych w nanotechnologii) i okazało się, że to działa. Od kilku lat dokumentują to na forach, yt , itd, a tutaj nie wiem czemu starasz się wmówić, że jest inaczej.

Chyba bardziej nie da się przekręcić moich wypowiedzi. Powtarzam, przede wszystkim odnoszę się do Twojego stwierdzenia, że wystarczy gdzieś skitrać w baniaku kilka elementów super złoża filtracyjnego by mieć odpowiednią powierzchnię filtracyjną. Bo to jest bardziej szkodliwe, niż to że ktoś kupi drogi kubeł czy zrobi przewymiarowanego sumpa.

Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel

Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 12 gatunków ryb, z czego pielęgnic 7

pozdrawiam, Łukasz
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Ogłoszenia budowlane Warszawa Katalogseo24.pl Linki - SEO 24 Katalog SEO Katalog seo Katalog stron GREEN Katalog SEO seo katalog Polski Akwa Ranking Web Hosting By Arvixe