• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [140l] aranżacja zbiornika

#3
(03-11-2019, 20:35 PM)piotrK napisał(a): Czy wybierzesz otoski czy rineloricarie, to nie robi różnicy zwłaszcza że nie zależy ci na młodych. Żałobniczki To dość spore ryby jak na towarzyszące, rozumiem, że muszą być? Może warto byłoby wybrać dwa gatunki kąsaczy do tak wysokiego akwarium, tj. coś pod powierzchnię (pstrążenice) i coś w toń (drobnoustki)?
Dzięki za szybką odpowiedź! Żałobniczki aktualnie siedzą z molinezjami w twardej i zasadowej (8pH) wodzie, 26-27C. Chcę je stamtąd ewakuować do jakichś bardziej im przyjaznych warunków. Dwa poziomy kąsaczy brzmią super (bardzo fajne propozycje, zapamiętam na przyszłość), ale szkoda mi tych żałobniczek, chociaż świetnie kontrolują populację molinezji.

Cytat:To że w opisach agassizii podawana jest temp. 29 stopni oznacza, że do takiej temperatury mogą funkcjonować, ale nie jest to zalecane na dłuższą metę. Generalnie większości pielęgniczek odpowiadają temperatury w zakresie 23-25 stopni.

Kamienie sprawdź, czy nie zwiększają twardości.
Dzięki za wyjaśnienie Smile Z kamieniami pytałam o to przy zakupie, ale sprawdzę jeszcze sama.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
[140l] aranżacja zbiornika - przez Amarantu - 03-11-2019, 19:55 PM
RE: [140l] aranżacja zbiornika - przez piotrK - 03-11-2019, 20:35 PM
RE: [140l] aranżacja zbiornika - przez Amarantu - 03-11-2019, 21:39 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości