• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [CA]-1440l domek dla maluszków

#81
Nie ładuj za dużo roślin, hydro będzie stanowić lepszy kontrast bardziej surowym akwarium.

Masz bardzo ładne Meeki.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#82
To pokaż ten sump na filmiku teraz jak działa? jak gąbki ułożone?
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#83
Proszę, krótki filmik.


To tak w hurcie, jeszcze karmienie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#84
Jak dla mnie to ten sump nadal jest pusty prawie. U siebie oprócz gąbek mam w woreczkach różne wypełnienia - skała, torf czy można keramzyt (spr. czy nie podwyższa tw. wody) i to nakryć znowu gąbko na wcisk dobrze dopasowaną (poziomo) aby nie wypływały woreczki. / na początek przyciskam kamieniem od góry tą gąbkę.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#85
Co to za różnica czy keramzyt zatwardza czy nie, skoro to jest CA? Wink
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#86
Ale po co więcej złóż jak NO2 mam niewykrywalne?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#87
Cześć,
Chwilę mnie nie było. Akwarium funkcjonuje dalej Rotfl
Hydroponika się ruszyła, niemniej jednak muszę dozować nawozy, co tydzień podaję podstawe tj. żelazo, potas i fosfor.
Parametry mam stabilne tj:
pH 7,5
kH 18
NO2 0
NO3 20
PO4 1,8-2,0
I dozuję fosfor żeby utrzymać stosunek RR na poziomie 16. Faktycznie działa cuda, zero glonów. Żelaza podaję do 0,1 oraz potasu leje 9 ppm co tydzień. Rośliny wszystko zjadają ale ich żywy kolor wszystko rekompensuje.
Garbniki wreszcie przestały wariować, woda ma fajny odcień który trafia w moje gusta Smile
Okazało się że 150 W dla roślin (w hydro) to za dużo, teraz świecę 90 i wygląda na to że jest ok.
Podmianę robię raz w miesiącu koło 20 %, reszta z dolewki.
Ryby trą się bez przerwy, szczególnie meeki Smile okazało się że macracanthusy to prawdziwe diabły, potrafią sterroryzować pół zbiornika.
Vieje dalej takie cielaki, nie stawiają się. Czekam aż sytuacja się odmieni Angel


Załączone pliki Miniatury
               

.jpg   87556484_245449893125370_8308023611684290560_n.jpg (Rozmiar: 49.72 KB / Pobrań: 208)
.jpg   87599068_187382889184136_2404746661407490048_n.jpg (Rozmiar: 48.99 KB / Pobrań: 208)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#88
zieleń aż daje po oczach Smile. Jak zarośnie w całości efekt będzie powalający. A te meeki... Mam nadzieję, że też kiedyś takich piękności się doczekam Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#89
Srogie hydro i ekstra ryby, niezłą mają prezencję. Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#90
Dzięki za miłe słowa, nareszcie skończyło się inwestowanie w baniak Tongue Planuję jeszcze dorzucić mega wielkich otoczaków ale szukam patentu na ich zabezpieczenie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości