• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [CA]-1440l domek dla maluszków

#71
Wracając do sumpa...nie lepiej byłoby podciągnąć pionowe przegrody do góry?
Robiąc tak jak masz Ty wystarczy lekkie spiętrzenie i woda przelewa się górą, jak masz komorę na ryby i zatrzymasz pompę to pływają po całym sumpie Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#72
Będę musiał skorygować w ten sposób pierwsza komorę z gąbkami bo tam się czasem przelewa jak już są mocno zabrudzone. Przy reszcie nie ma problemu :-P
Okazało się że do hydroponiki powinny być koszyczki a ja użyłem doniczek produkcyjnych. Dzisiaj będę się bawił w wiercenie w ww. Doniczkach i przerobie je na koszyczki.
Taka zabawa sylwestrowa Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#73
Witam,
Mały update Big Grin Doszedł mega korzeń, niestety próby topienia to był koszmar dwóch dni Sad


Załączone pliki Miniatury
                   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#74
   
Dzieci Angel małe macracanthusy, zobaczymy czy uda się odchować.
Nota bene przy tarle zajęły pół akwarium i twardo broniły maluszków. Nawet przy myciu szyb atakowały gąbkę
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#75
Jakieś foty z tarła, zdjęcia? Big Grin Gratulacje. Weź pod uwagę czy znajdziesz zbyt na te młode. Chyba, że chciałeś ulżyć reszcie obsady.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#76
Część już jest zarezerwowana o ile uda mi się odchować Smile Reszta powędruje na olx'a. Ostatnio miałem małe meeki ale ich nie odławiałem. Maracanthusy są na tyle rzadkie, iż podejrzewam że się ktoś trafi Smile
A tarło to był kosmos, zrobiły taką rozróbę w akwa że wszystko siedziało skulone po drugiej stronie Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#77
Witam,
Mała aktualizacja. Doszły roślinki, oświetlenie zrobiłem trochę bardziej klimatyczne, stonowane. Ewidentnie rybką bardziej pasuje taki półmrok.
Parametry wreszcie mam stabilne, leję trochę nawozów żeby mi hydro ładnie rosła.
Jakieś propozycje co do aranżu ? Myślę dodać jeszcze kilka anubiasów i microsorium.
   
   
   
   
   
   
   
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#78
(20-12-2019, 09:00 AM)darkdivinity napisał(a): Przynajmniej tyle z życia by skorzystały Big Grin
Raczej nie - w b.małych ilościach przy denitryfikacji zalecany, ale ogólnie alkohol to toksyczna substancja dla ryb.
 Co do sumpa - to wsadź tam gąbki bo pustawo tak jakoś.
A co do "filtrów" do nalewania wody to ja myślałem że jestem zbyt nadgorliwy, aly tu mnie przebiłeś :-)
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#79
Z roślin mizesz dodać również vallisneria gigantea i dużą kryprokorynę karbowaną, ale przy nich powinno się zaaplikować w korzenie kulki lub kapsułki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#80
To był żart z tym drinkiem SmileRotfl
W sumpie mam 12 cm gąbek, 10ppi 1 cm,20 ppi 6 cm, 30 ppi 5 cm. 10 litrów siporaxu, węgiel z aquaforest na garbniki itd. Pusto nie jest Smile
Vallisneria była, została zjedzona w 10 minut ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości