• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [CA]-1440l domek dla maluszków

#11
No i przyjechały,
Aklimatyzują się:
-vieja synspilum blue spotted 11 szt
-Thorichthys meeki Rio Candelaria prawdziwe F2 - 11 szt
-Astatheros macracanthus 10 sztuk - nigdy nie widziałem tak skocznych ryb, młodziki cały czas się tłuką o pokrywę.
Mam nadzieję że biologia wytrzyma, nh4-zerowe, no2 - nie jestem dzisiaj w stanie stwierdzić, wczoraj było między 0,025 a 0,05.
Przebadałem z ciekawości wodę w której przyjechały to no2 było prawie 0,1 Boisie
Są pod kroplówką od 17nastej. Jeszcze godzina i do akwarium.
   
   

W razie czego zamówiłem Kordon Amquel Plus, tak na wszelki wypadek. Trochę się pospieszyłem z rybami ale dysponuję ograniczoną ilością czasu a dzisiaj był ten idealny dzień Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Fajny zbiornik. 
Nie wiem jakie masz plany obsadowe, ale synspilum 2 pary lub 1+2 musi zostać - jeżeli nie wprowadzisz nic większego (macracanthus mimo swoich maksymalnych rozmiarów to innego typu ryba). Reszta to kwestia wizualna. Do tego układu fajnie by pasowały heterospile. Macracanthus skaczą to fakt. Trzeba pilnować rogów akwarium i je zabezpieczyć Sad
Hydroponika - trochę czepiania się na drabinie będzie Smile Kup sobie opryskiwacz z lancą - dla kalathea, marant, paproci, papirusa obowiązkowe jest zraszanie Tongue
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Plany obsadowe mam takie żeby nie redukować za bardzo
https://cichlidae.pl/showthread.php?tid=9652
Tutaj mniej więcej uzgadniałem z Piotrem obsadę. Przyredukuje synspile do 10, meeki do 8 i macracanthusy zostawię 8-10 ?
Zobaczymy Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Parę fotek rybci
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Dolewaj Tropical BACTININ POND bardzo dobry zestaw bakterii. Robione na licencji MicrobeLift, leję w morszczaku i mega stabilizują biologię.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Dzisiaj poszły jeszcze prodibio biogidest, mam parę ampułek to najpierw wykończę te. Zobaczymy co będzie jutro Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Nie wiedziałem że meeki potrafią kopać takie kratery ! Myślałem że pyszczaki z malawi które onegdaj hodowałem przestawiały wszystko po swojemu, ale te tutaj to sieją normalnie spustoszenie ! Big Grin
Wygląda na to że mam 4 pary z meek oraz niestety to czego nie lubię, 3 worki treningowe Sad
Póki co jestem bardzo zadowolony z Astatheros macracanthus, pięknie się mi dwa samce alfa wybarwiają przy jedzeniu, dodatkowo nieustannie przesiewają dno więc nie mam syfu Big Grin Takie a'la wyjadacze z mbuny Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Filmy rób albo zdjęcia, koniecznie Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Jak wyleczę ospę i zneutralizuje błękit metylenowy będę wszystko uaktualniał. Póki co mam tak byle jak powrzucane napowietrzacze, aż wstyd :-D
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Witam, a co mi tam parę nowych fotek. Jak widać ospa zanikła, na ostatniej najsłabszej meekce zostały dwie kropki. Jeszcze tydzień leczenia i powinno być ok.
Parametry stabilne, no2 waha się od 0,05 do 0,1.
Najbardziej jestem zadowolony z macracanthusów, nie widziałem nigdy tak pięknej ryby. W porze przeszukiwania dna (co robi przez większość czasu w stadzie) mieni się jak świeżo wypolerowany lakier metalic na samochodzie. Wspaniałe są.
Synspile z dnia na dzień nabierają nowych "blue spottedów".
A meeki nic tylko się .... hmm Smile ale to pewnie kwestia temperatury, 28,5 stC na czas leczenia, potem mam zamiar obniżyć tak na 23-24 stC. Moje obserwacje się potwierdzają, mam 4 dobrane pary i 3 worki treningowe. Najciekawsze jest to że mają w skrzelach inne gatunki, przeszkadzają im jedynie inne indory Big Grin
Zauważyłem jeden poważny błąd, nie zabezpieczyłem kamieni. Plus jest taki że to otoczaki więc nie gruchną z wysokości ale będę musiał zastosować chyba kratki plastikowe zlewozmywakowe pod nimi ?

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości