• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Naświetlacz LED

#1
Dzień dobry, używał bądź używa ktoś z grupy naświetlaczy LED firmy Focus? Kupiłem takie o mocy 30W do nowo zakładanej 240-ki. Problem w tym że po kilku minutach są wręcz gorące i nie wiem czy mogę je bezpiecznie używać?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
(25-10-2019, 17:53 PM)Grzechu97 napisał(a): Dzień dobry, używał bądź używa ktoś z grupy naświetlaczy LED firmy Focus? Kupiłem takie o mocy 30W do nowo zakładanej 240-ki. Problem w tym że po kilku minutach są wręcz gorące i nie wiem czy mogę je bezpiecznie używać?
wstaw foto
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3

.jpg   26.jpg (Rozmiar: 18.98 KB / Pobrań: 177)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
To normalne że się grzeją - powietrze w założeniu ma  je chłodzić.  
Nie do użytku wewnętrznego. Mierzyłeś temperaturę ? Jaka ma fizycznie czy tylko z "  ręki "na oko.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(26-10-2019, 22:36 PM)adams2121 napisał(a): To normalne że się grzeją - powietrze w założeniu ma  je chłodzić.  
Nie do użytku wewnętrznego. Mierzyłeś temperaturę ? Jaka ma fizycznie czy tylko z "  ręki "na oko.

Nie mierzyłem jej dokładnie, tylko dotykając. Nie mniej jednak po czytaniu opinii w internecie wychodzi na to że jest do dolna półka, dlatego najwyraźniej w najbliższym czasie będę musiał rozglądać się za innym oświetlenieniem
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Czolem.Mialem to samo.2 zdechly ,jeden jeszcze chyba zyje ,ale nie uzywam ,lezy chyba w garazu.Tanie ,ale jak trafisz na szajs ,to dlugo sie nie pocieszysz.Pozdro.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Cześć
Ja od lat używam jednych i tych samych z allegro. Od użytkownika Master-lux.
Kiedyś używałem zwykłych 10W i 20W od niego a teraz ostatnio (rok) wymieniłem na takie z "rastrem". Dodatkowo miał/ma różne temperatury barwowe do wyboru.
Używam pod pokrywami jak i w akwaterariach z fogerami- wytrzymują 2-3 lata ciągłej pracy. Później po prostu gasną, lub tylko się jarzą. Mam je też w garażu, bo dobierałem różne temperatury światła i te co zostały poszły do garazu.
W akwa 100x50x50 mam 2 po 10W, w akwaterarium 100x40x50 mam 2 po 10W( akwa ma 2 lata ostatnio zdjąłem pokrywę i "luzem" sie rozrasta wiec chyba dołożę jeszcze 1 lub 2 na rośliny ponad szkłem) , w akwaterarium narożnym (80x80x60wys) u znajomych dałem 20W z rastrem, w vivarium 50x40x100 na razie mam 10W ale planuje zmienić na 20W z rastrem.
Tomek
[250L]Amatitlania nanolutea+Cryptoheros spilurus+Xenotoca doadrioi
[100/200L]Channa
[60L]
[60L]
[60/200L] A. cacatuoides+P. innesi
[50/200L] M. Opercularis
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(27-10-2019, 09:32 AM)abaddon79 napisał(a): Cześć
Ja od lat używam jednych i tych samych z allegro. Od użytkownika Master-lux.
Kiedyś używałem zwykłych 10W i 20W od niego a teraz ostatnio (rok) wymieniłem na takie z "rastrem". Dodatkowo miał/ma różne temperatury barwowe do wyboru.
Używam pod pokrywami jak i w akwaterariach z fogerami- wytrzymują 2-3 lata ciągłej pracy. Później po prostu gasną, lub tylko się jarzą. Mam je też w garażu, bo dobierałem różne temperatury światła i te co zostały poszły do garazu.
W akwa 100x50x50 mam 2 po 10W, w akwaterarium 100x40x50 mam 2 po 10W( akwa ma 2 lata ostatnio zdjąłem pokrywę i "luzem" sie rozrasta wiec chyba dołożę jeszcze 1 lub 2 na rośliny ponad szkłem) , w akwaterarium narożnym (80x80x60wys) u znajomych dałem 20W z rastrem, w vivarium 50x40x100 na razie mam 10W ale planuje zmienić na 20W z rastrem.
Tomek
Dokładnie takie jak w załączniku? Nie powiem zawsze to tańsza alternatywa od chociażby retrofitów. W akwarium chcę mieć trochę roślin więc pasowałoby mieć trochę Wat'ów. A jak z ich szczelnością? IP65 daje rade?


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Nie, nie takie. Dam link do aukcji tych które teraz mam czyli tych z rastrem rozpraszającym światło.
https://allegro.pl/oferta/naswietlacz-ha...7859837093
Wcześniej miałem takie:
https://allegro.pl/oferta/naswietlacz-ha...7857729789
Szczelność dla mnie wystarczająca, pod pokrywą i przy włączającym się co kilka godzin "foggerze" wytrzymały conajmniej 2 lata.
Mam co prawda przedmuch pokrywy z wentylatorka komputerowego ustawiony na 30 minut przed włączaniem światła.
W drugim akwarium też wisiały/wiszą tuż nad lustrem wody i też dwa lata działają.
Co do roślin to jest całkiem różnie:
Cała "Azja" u córki w akwaterarium- kryptokoryny, microzoria, mchy oraz mnóstwo roślin nad wodą rosną jak szalone
"Ameryka" -nurzaniec, żabienice- obumarły, może to też wina obsady, pielęgnice +mieczyki
Tomek
[250L]Amatitlania nanolutea+Cryptoheros spilurus+Xenotoca doadrioi
[100/200L]Channa
[60L]
[60L]
[60/200L] A. cacatuoides+P. innesi
[50/200L] M. Opercularis
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(27-10-2019, 17:17 PM)abaddon79 napisał(a): Nie, nie takie. Dam link do aukcji tych które teraz mam czyli tych z rastrem rozpraszającym światło.
https://allegro.pl/oferta/naswietlacz-ha...7859837093
Wcześniej miałem takie:
https://allegro.pl/oferta/naswietlacz-ha...7857729789
Szczelność dla mnie wystarczająca, pod pokrywą i przy włączającym się co kilka godzin "foggerze" wytrzymały conajmniej 2 lata.
Mam co prawda przedmuch pokrywy z wentylatorka komputerowego ustawiony na 30 minut przed włączaniem światła.
W drugim akwarium też wisiały/wiszą tuż nad lustrem wody i też dwa lata działają.
Co do roślin to jest całkiem różnie:
Cała "Azja" u córki w akwaterarium- kryptokoryny, microzoria, mchy oraz mnóstwo roślin nad wodą rosną jak szalone
"Ameryka" -nurzaniec, żabienice- obumarły, może to też wina obsady, pielęgnice +mieczyki
Tomek
Dziękuję bardzo za pomoc, zamówiłem 2x20w bez rastra bo pod takie mniej więcej mam otwory w pokrywie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości