• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: obsada pielęgnic do 960L

#11
i jeszcze piach z 10 cm to zostanie 30 Boisie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
(28-10-2019, 00:43 AM)Sloma napisał(a): i jeszcze piach z 10 cm to zostanie 30 Boisie
jakie 10 cm piachu ? chyba kogoś głowa boli Tongue
to ze mam ograniczony budżet na to to zmieniłem zbiornik udało mi się Smile na 250x80x50 oczywiście szklarz swoje ponarzekał ale u niego to norma Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
(28-10-2019, 08:44 AM)barttsw napisał(a):
(28-10-2019, 00:43 AM)Sloma napisał(a): i jeszcze piach z 10 cm to zostanie 30 Boisie
jakie 10 cm piachu ? chyba kogoś głowa boli Tongue
to ze mam ograniczony budżet na to to zmieniłem zbiornik udało mi się Smile na 250x80x50 oczywiście szklarz swoje ponarzekał ale u niego to norma Tongue
A ile chciałeś nasypać? 5? Przecież to tyle co nic. Z resztą, ryby te 5cm piasku i tak przesypią na 10cm hałdę i wybiorą podłoże do szkła w innym miejscu...
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(28-10-2019, 08:44 AM)barttsw napisał(a): jakie 10 cm piachu ? chyba kogoś głowa boli Tongue
to ze mam ograniczony budżet na to to zmieniłem zbiornik udało mi się Smile na 250x80x50 oczywiście szklarz swoje ponarzekał ale u niego to norma Tongue
No i fajnie. O maj gatkok:
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Witam , plany mi sie bardzo pozmieniały bloki niestety ograniczają i to bardzo Sad po próbach wniesienia stelaża przy czym było mega gimnastyki (250x80x72) niestety zostałem zmuszony do zmiany szkła tez inne problemy powynikały ale mniejsza z tym stelaż stoi ale szkło niestety nie wniosę nic większego jak 200x80x50 i tu prośba do was Smile a zwłaszcza do Piotra Smile o poradę
podobają mi się V.argentea ale wiem ze to za mały baniak dla nich Big Grin
i wymyśliłem taką obsadę :
vieja hartwegi
Rocio octofasciata
Thorichthys meeki/Thorichthys helleri/Thorichthys maculipinnis
proszę o ocene oraz krytykę Tongue mile widziane korekty Smile

Parę fotek stelaża sumpa oraz hydroponiki
   
   
   
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Ja osobiście bym się w hartwegi nie pchał, bo zwykle ryby sprzedawane pod tą nazwą to krzyżówki dwóch lub więcej gatunków Vieja. Z Thorichtys odpuść helleri, dwa pozostae gatunki dobierz w zależności od tego jak kolorystycznie będą pasowały do reszty, bo sobie poradzą - jeżeli gatunek Vieja będzie bardziej kolorowy to bierz Meeki, a jak mniej, to eliotki.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Piotrze ryby będę brał z glassera Big Grin może będą w miarę te vieje Smile a co byś doradził z viejek lub ryb 20+ do takiego baniaka ? bo ja już mam totalny mętlik w głowie Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Nie dasz rady skleić akwarium na miejscu i wnieść tylko szyby?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
(08-01-2020, 14:22 PM)mikonw napisał(a): Nie dasz rady skleić akwarium na miejscu i wnieść tylko szyby?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

niestety klatka mnie ogranicza ponadto koszt klejenia na miejscu to 1500 zł
200 cm to absolutne max co wniosę i tez będzie trochę gimnastyki bo te skosy mnie dobijają Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Czy jest możliwość włożenia szkła przez okno ? 
Bloki nie rozpieszczają - lecz czasem da się przez okno. Ja mam 130/130 otwierane. 
U mnie kanapa na przykład - bo nikt tego nie brał pod uwagę. 
Oknem 1minuta - przez drzwi - 30/40 min. I dupa 

Co sąsiedzi się na śmiali to im zostało, ale z pomysłu potem kilka osób korzystało.Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości