• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 120x40x40

#11
[/quote]
Co do miodówek to w takim akwarium sugerowałbym obsadę jednogatunkową - było o tym niedawno na forum.
[/quote]
Piotr u mnie Big Grin , ale plan nie wypalił bo pojawi sie o wiele większy zbiornik zamiast tego Big Grin i była okazja zdobycia Rioco F1
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Co do miodówek to w takim akwarium sugerowałbym obsadę jednogatunkową - było o tym niedawno na forum.
[/quote]
Piotr u mnie  Big Grin  , ale plan nie wypalił bo pojawi sie o wiele większy zbiornik zamiast tego Big Grin i była okazja zdobycia Rioco F1
[/quote]
masz rocio F1?? a cos wiecej ??
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
U mnie zdaje egzamin Para Spilurus + Meeki + Ziemiojady Guianacara na dno i jest spokój. Wielki korzeń 120cm położony po przekątnej akwarium oddziela rewiry plus wiele kryjowek.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
że co? to zupełnie inna woda przedewszystkim i jakie sa duże gujanki ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Co do miodówek to w takim akwarium sugerowałbym obsadę jednogatunkową - było o tym niedawno na forum.
[/quote]
Piotr u mnie Big Grin , ale plan nie wypalił bo pojawi sie o wiele większy zbiornik zamiast tego Big Grin i była okazja zdobycia Rioco F1
[/quote]
Wiem, wiem, mnie się nigdy nikt nie słucha Big Grin Ale z takiej okazji nie wypadało nie skorzystać, pokaż je w prezentacjach Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Piotrze byłem już umówiony po odbiór miodówek ale kolega zadzwonił chcesz rioco F1 to żal było nie skorzystać Big Grin jak uda mi się zrobić jakieś zdjęcie dobrej jakości to dam w prezentacjach jeszcze przez okres pół roku będą w 420 potem lądują w moim wymarzonym 3m jeszcze trochę czasu jest ale nadal szukam coś biotopowego do nich Smile
a co do tego że nikt Ciebie nie słucha , to jest tak dużo ludzi słucha dobrych rad tylko mało kto z nich wyciąga wnioski a większość twierdzi niech sobie gada ale ja wiem lepiej niestety takie są realia Sad
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
(16-10-2019, 07:07 AM)barttsw napisał(a): że co? to zupełnie inna woda przedewszystkim  i jakie sa duże gujanki ?

Gujanki młode 4cm, Mekki 8cm, Błękitnooka para ma teraz tarło więc dojrzałe płuciowo. Nie uważam że jest to zupełnie inna woda - wszystkie to freshwater, a parametry się pokrywają takie jak temp, ph czy twardość. To że te są z Ameryki Centralnej a Ziemki z południowej to inna kwestia.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Gujanacara dacrya ph się klania te ziemki 6-6.5 Więc gdzie się pokrywa
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Teraz mam jeszcze wiekszy mentlik w głowie, a czy cryptoheros nanoluteus dałbym radę tutaj z czymś połaczyć ? Np. Eliotki, Meeka lub coś innego tak żeby było może blisko jak w naturze ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
(16-10-2019, 17:52 PM)barttsw napisał(a): Gujanacara dacrya ph się klania te ziemki 6-6.5 Więc gdzie się pokrywa

Według norweskiego fishbase (swoją drogą jedyne info jakie można znaleźć) od 6-7.5. W sumie nie ważne czy max 7 czy 8 ważne że dolna granicą Meeki i Spilurus to śmiało 6.5 więc chyba nie wyskoczą z akwarium jak mam właśnie około 6.5 z wahaniami 6.4-6.6 Poza tym w naturze Dacrya są spotykane w kilkunastu różnych akwenach i dam sobie łeb uciąć że zróżnicowanie ph jest właśnie od 6 do 7.5 nawet w zależności od pory roku.
Wiem że to profesjonalne forum z naciskiem na dbałość o szczegóły i dobro ryb ale moje akwarium nie jest stricte biotopowym, a ryby czują się świetnie. Będę obserwować co będzie się działo w miarę dorastania Gujanek w razie czego będzie redukcja obsady.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości