• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 120x40x40

#1
Jakie pielegnice moge trzymac w akwarium 120x40x40 ? Fajnie jakby bylo ciekawie i kolorowo.

Najbardziej podoba mi się meeka, eliotka, miodowka wydaje sie byc tez ciekawa spilurus oraz myrnae.

Czy ktos doradzi jakis ciekawy kierunek z powyzszych gatunkow ? Na pewno chcialbym zeby byla w nim Meeka lub Eliotka + cos do tego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Możesz mieć wszystkie z powyższych gatunków, ale oczywiście nie na raz. Proponuję albo jednogatunkowy baniak z miodówkami albo Meeka + spilurus (mają najbliżej siebie w naturze).
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Z racji że nie mam doświadczenia z CA, to w jakich układach docelowo mógłbym zostawić meeke że spilurus? Po parze czy dałoby radę coś więcej?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Po parze ALE to i tak ocenisz samodzielnie. Zawsze sądziłem, że to Cryptoherosy będą dominować nad Thorichthys, a u mei w podobnym akwa to C. cutteri dostawały wciry od Meek. Jeżeli kupisz np. po 4 sztuki i będzie sielanka to nie warto odławiać nadmiarowych osobników.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Ok dzięki. To jeszcze pytanie ile miodowek by się moglo utrzymać na takim dnie i czy ewentualnie dla nich też by się znalazło jakieś towarzystwo z którymi się stykaja w naturze ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
A czy są radę połączyć miodowke na tym dnie z jakimś gatunkiem. Tak żeby bylo powiedzmy biotopowo? Jeśli tak to z jakim i w jakich ilościach
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Nikaraguańska jest spoko jeszcze do takiego baniaka.
Miałem kiedys połączenie - para nikaraguanskich i para sajica. Klamotowy korzen na srodku żeby oddzielic im rewiry. Przy dnie 120x40 2 pary malych pielęgnic CA "mało" agresywnych to max...
Pozdro i powodzenie Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
U siebie mam taki zbiornik z spilurus były mekki tez ale mekki dostawały wciery Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Meeka + spilurus w takim zbiorniku fajnie bedzie 1 para meek plus stado spilirusów 6-7. mimo gabarytow tych ryb sa wyjatkowo spokojne. do tego molinezje np mexicany (chodz o nie jest ciezko)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(15-10-2019, 10:40 AM)michal123 napisał(a): A czy są radę połączyć miodowke na tym dnie z jakimś gatunkiem. Tak żeby bylo powiedzmy biotopowo? Jeśli tak to z jakim i w jakich ilościach
Jak widzisz po kolejnych wypowiedziach, na obsadę CA nie ma jednego przepisu Smile Musisz trafić w taką, która i rybom i tobie będzie odpowiadała. Co do miodówek to w takim akwarium sugerowałbym obsadę jednogatunkową - było o tym niedawno na forum.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości