• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Najdokladniejszy test na NO3

#11
Pierwsza proba jbl vs. sera 1-0

Jutro w dziennym swietle sprawdze w drugim akwa

Wszystko przy zalozeniu ze orca lab nitra-guard bio-cubes dziala zgodnie z instrukcja producenta czyli do 2-3 tyg. zbija azotany do 5-10mg/l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Dzis wyniki niemal identyczne ( jbl vs. sera ) 
Testy paskowe ( jbl 6 in 1) na tym tle to jakas abstrakcja
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
A co to znaczy że jbl vs. sera 1-0 ?
Tak jak wcześniej pisałem - Salifert, Zoolek, Sera i JBL czytają tak samo. Różnice to dokładność wykonywania testów (czasem sypnie się większa/mniejsza miarka proszku czy mniejsza/większa/zapowietrzona/niezapowietrzona kropelka) i światło w którym robi się odczyt wyniku.

orca lab nitra-guard bio-cubes testowałem i generalnie działa, tylko trzeba zastosować tego ze dwa razy więcej niż przewiduje producent.
Na klubie Malawi też testowali. Daje to radę. Ale podmianek nie zastąpi Smile jedynie zmniejszy częstotliwość.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Wyjasnienie wyniku jest w drugiej czesci wiadomosci

Co do tego produktu orca lab to producent podaje ile zastosowac absorbenta z uzwglednieniem obsady

W kwestii warunkow i dokladnosci pomiarow nie mam sobie nic do zarzucenia ( tzn. dzienne swiatlo, rzetelne ilosci odczynnikow )
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Odkopuję temat. Jakich testów używacie? Wyczytałem na Malawi forum, że im najlepiej sprawdzają się testy Salifert. Nabyłem więc drogą kupna komplet Saliferta. W startującym akwarium mierzę Amoniak, Azotyny, Azotany i już się chciałem załamywać, ponieważ testy niezmiennie pokazują:
Amoniak: 0,5
Azotyny: 0
Azotany: 0

Stan taki jest niezmiennie od początku czerwca...

Sprawdziłem w drugim akwarium, w którym pływa staro gupików, krewetka Amano i jest sporo ślimaków. Wyniki identyczne, co jest absurdem - akwarium działa od 04.05.

Wychodzi na to, że trafiłem na 3 (lub 2 bo azotyny rzeczywiście mogą być 0) walnięte testy.

Testy paskowe JBLa w obu przypadkach pokazują
NO2:0
NO3:0

Jakie nowe testy polecacie kupić?

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
(23-07-2023, 10:41 AM)Ghost napisał(a): Odkopuję temat. Jakich testów używacie? Wyczytałem na Malawi forum, że im najlepiej sprawdzają się testy Salifert. Nabyłem więc drogą kupna komplet Saliferta. W startującym akwarium mierzę Amoniak, Azotyny, Azotany i już się chciałem załamywać, ponieważ testy niezmiennie pokazują:
Amoniak: 0,5
Azotyny: 0
Azotany: 0

Stan taki jest niezmiennie od początku czerwca...

Sprawdziłem w drugim akwarium, w którym pływa staro gupików, krewetka Amano i jest sporo ślimaków. Wyniki identyczne, co jest absurdem - akwarium działa od 04.05.

Wychodzi na to, że trafiłem na 3 (lub 2 bo azotyny rzeczywiście mogą być 0) walnięte testy.

Testy paskowe JBLa w obu przypadkach pokazują
NO2:0
NO3:0

Jakie nowe testy polecacie kupić?

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
Używam testów kropelkowych Zoolek od wielu lat. Uważam, że sa wystarczająco dokładne (jako badanie orientacyjne) dla potrzeb hodowli akwarystycznej. Dodatkowo dokonuję pomiarów w mikroS ( małą dostepną sondą EC-3). Zawsze bedzie dyskusja na temat której firmy testy są dokładniejsze. Biorąc pod uwagę regularne podmiany wody i racjonalne zywienie obsady testy kropelkowe Zoolek są w zupełności wystarczające.
[-] Post wet-aqua otrzymał 2 Lubię to od:
  • Ruki, schmeichel
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Zgadzam się w 100% z moim przedmówcą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Z zooloka korzystałem przy starcie poprzedniego akwarium - pokazywał głupoty. Skończyło się wtedy na JBLu. Wygląda na to, że teraz też.
Pamiętajcie, że to nie jest dojrzałe akwarium. Potrzebuję w miarę porządnych testów po to by wiedzieć czy mogę bezpiecznie wpuścić ryby.

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Jako pierwsze zwierzęta można wpuścić ślimaki lub gupiki:-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Wpuściłem jednego 2 tygodnie temu. Nie mogę go znaleźć. Dzisiaj wpuściłem drugiego. Zobaczymy czy da sobie radę w pH 5,5. Niemniej jednak lepiej bym się czuł znając parametry Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości