• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Torf w filtrze

#11
Nie wiem czemu nie barwi Sad Ja go używam bo mi to pasuje, że woda nie jest żółta. Zależy mi na parametrach, nie na kolorze. 
U mnie woda nie robi się od niego mętna, ale ja go nie "wyciskam" do wody.
Jeśli chcę mocno zejść z ph to używam Aquacid Tropicla.
Jeśli chcesz mieć "herbatkę" lepiej użyć liści dębu. Można je macerować i wlewać sam "wywar".
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Czyli, z tego co mówisz wynika, że jak poczekam do momentu gdy syf opadnie to mogę spokojnie wlać wodę do akwarium, ale o kolor trzeba powalczyć w inny sposób... hmmmm ciekawe z czego to wynika? ....
Może kupie jakiś inny torf.... przynajmniej sprawdzę różnicę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Na wstępie cześć wszystkim. 
A wracając do tematu, może taki filmik który znalazłem okaże się pomocny. Trzeba przyznać, ze te fanty barwią wodę jak szalone.



Na tym kanale jest jeszcze część pierwsza w której autor pokazuje dokładnie co tam ma. 

Pozdro
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Dzika Kuno co to znaczy że nie barwi wody? Że tak wgl? Pokaż prosze fotke akwa w którym używasz tego torfu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Paweł obecnie w żadnym akwarium nie używam torfu. 
Torf Athena o którym wspominałem... Myślę, że zależy to od partii towaru. Ten który kupiłem ostatnio trochę barwi. Miałem go u Enigmatochromis. Wyciągnąłem go jednak. Może za dużo nabiłem go w pończochę bo ryby nie czuły się najlepiej. A może puszczał coś jeszcze...

Gdy miałem crenie używałem tego torfu. Ale mając rośliny nie mogłem zejść poniżej 5,5 ph i dolewałem ph- z Tropicala.
Woda wydawała się zielona bo oświetlenie miałem ciepłej barwy. 

I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
No woda w tym baniaku z creni wygląda bardzo fajnie chyba spróbuje z tym torfem, mam nadzieje że trafie na dobrą partie. Chyba że ktoś ma jakiś lepszy pewniejszy torf. Chciałbym zejść z ph do 6.0 i pozostać przy w miare przezroczystej wodzie. Słomkowy czy też LEKKO (!) herbaciany kolor jest dla mnie jak najbardziej spoko ale zdecydowanie nie chciałbym tego baniaka zblackwaterzyć. Oświetlenie mam 6500K więc nie będzie potęgować efektu herbaty.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości