• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [112 l ] Zmiana filtra

#41
Coś mi się wydaje, że w Twoim akwarium tym kiryskom i otoskom doskwiera nieco samotność. To ryby stadne. Pomyśl czy nie warto byłoby zapewnić im trochę więcej towarzystwa.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#42
(28-11-2019, 20:41 PM)Stardust napisał(a): Coś mi się wydaje, że w Twoim akwarium tym kiryskom i otoskom doskwiera nieco samotność. To ryby stadne. Pomyśl czy nie warto byłoby zapewnić im trochę więcej towarzystwa.

Otosków już kilka razy dokupywalem ale systematycznie padają. Tylko te dwa są od początku. Muszę poszukać innego źródła . Natomiast kirysków będzie więcej jak te zamienię na mniejsze odmianę.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#43
(28-11-2019, 20:54 PM)Goran napisał(a): Otosków już kilka razy dokupywalem ale systematycznie padają. Tylko te dwa są od początku. Muszę poszukać innego źródła .

Miałem podobne perypetie z otosami. Chłopaki pisali że to kwestia diety. Możesz poczytać w tym wątku:
https://cichlidae.pl/showthread.php?tid=6160
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#44
Ok weszliśmy na obsadę i otoski ale w tym wątku chodziło mi o NO3, a z powodu samotności otosków i kirysków NO3 nie wzrasta.
Dziś wywalilem z filtra zeolit i dołożyłem ceramiki. Wydaje mi się że wcześniejsze pomiary No3 na poziomie 0 przy filtrze fan2 świadczyła chyba o kiepsko działających bakteriach. Po dołożeniu multikani cykl azotowy zaczął lepiej pracować i wzrastało No3. ( pomiar w okolicach 5 ) teraz bakterie pracują na całego i stąd to 20. Jeśli się mylę poprawcie mnie...

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#45
Albo mam coś nie tak z testami albo dziwnie pracuje ta moja filtracja lub ja nadal nie do końca zrozumiałem jej zasady Smile Z uwagi na narybek w ostatnich 3 tygodniach zrobiłem tylko 2 podmiany po 5 litrów a NO3 mam na poziomie 10. Wcześniej przy podmianach co tydzień 10÷15 l było ciągle koło 20. Dodatkowo znowu przetrzebilem rosliny. Fakt że w międzyczasie przeplukalem porządnie prefiltr z 1 litra gąbek ale 2 l ceramiki pracuje bez zmian. Może powinienem zbadać poziom NO2 ale nie mam testu. Dziś zauważyłem też kilka malutkich kępek czegoś co wygląda na sinice. Są na tle strukturalnym tuż pod powierzchnią wody. Zwykłych nowych glonów raczej nie widac poza tymi ktore od dawna są na lisciach anubiasa. Jak by ktoś mnie uspokoił że wszystko jest prawie ok to będę wdzięczny Smile

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#46
Nie mogłem już dopisać wyżej dlatego kolejny post... Pewnie przyczyną gorszej filtracji była gąbka na wlocie założona 4 tygodnie temu i do dziś nie płukania. Przepływ był pewnie z połowę mniejszy niż powinien.....

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#47
Jak kępki to nie czasem krasnorosty? Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#48
(03-01-2020, 22:07 PM)Ruki napisał(a): Jak kępki to nie czasem krasnorosty? Smile
Może i masz rację..  na anubiasach i bucku to pewnie krasnorosty, tlo też się trochę zazielenilo. Ale to co było tuż pod powierzchnią było galaretowate i prawie niebieskie.
Doraźnie zmniejszyłam oświetlenie, zdjolem gąbkę z wlotu i dałem drobną siatkę. Narybek jest chyba na tyle duży że się przez nią nie przeciśnie. Mam UV aquaela na wylot z filtra to mogę włączyć ?
Te krasnorosty zwloklem z jednym anubiasem i dopiero ostatnio odciołem  najbardziej zarośnięte liście. Czytałem o wodzie utlenionej że daje radę ale nie wiem jak stosować.                
Zielenicom cykne  fotkę jak odrosną bo zdjolem te co były.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#49
Tak, niebieskawe glony to sinice- pojawiają się przy zaburzonych proporcjach azotu do fosforu.

A krasnale lubią rzadziej podmienianą wodę, i do tego jej ruch- stąd często rosną przy wylotach filtrów.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#50
Co do wody utlenionej, to tak jak czarbo, podaje się punktowo (strzykawką) bezpośrednio na glony
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości