• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [240l][Ameryka Centralna]

#21
IMHO, rybom wystarczy miesiąc na przemieszanie tego. Smile Zwłaszcza przy tak podatnym na rybie manipulacje Manado. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Wink strasznie pocieszające. Ale dokupiłem więcej piachu na przyszłość, będę po prostu musiał dbać o granice, albo mocniej je zaznaczyć skałami.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Dobrze, ze dokupiles, bo chyba szybko wymienisz manado na piasek jak zaczna robic przemeblowanie dna. Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Nie będzie to tak szybko jak mówi Ruki. Ja daje jakieś 4-6 miesięcy. W zalezności od charakteru Twoich rybek.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Póki co to Bocje robią większy syf bo próbują się zakopywać w piachu.
Jednakże coś się zmieniło, nie wiem czy jest to wina przemeblowania czy wymiany świetlówki na to power ale ryby są zdecydowanie bardziej płochliwe. Na tyle widać różnicę, że potrafią dwie Niki z Meeką siedzieć w jamie jak żona przechodzi obok. Wcześniej takich sytuacji nie był. Czy to wina - oświetlenia, przemeblowania, kontrastu z białym piachem i się boją albo po prostu zmęczenie po parogodzinnej mojej ingerencji w ich świat?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Czuję się trochę głupio. Już dzisiaj Niki zrobiły niesamowity użytek z piachu, dobrała się para i wykopały dwa doły(mam nadzieję, że pod ikrę). Oczywiście wpierw wyjadły Blyxę i oczyściły miejscówkę. Teraz mam wrażenie jakbym odbierał im coś wcześniej Wink
Jakość słaba ale na szybko robione.
[Obrazek: 79394042.jpg]

Uploaded with ImageShack.us
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
No widzisz Smile To może tamta reszta ryb była/jest taka zestresiona, bo one zrobiły się agresywne?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
widzisz to jest to o czym pisałem a przynajmniej tak mi się wydaje, akwarium powinno być dostosowane do potrzeb ryb jakie w nim hodujemy, szczególnie dotyczy to pielęgnic, przy wyborze pielęgnic powinniśmy najpierw zorientować się jakie powinny mieć warunki zapewnione a dopiero potem je kupować. Osoby, które zaczynają przygodę z pielęgnicami zazwyczaj przyzwyczajone są do akwariów towarzyskich - taki akwarystyczny freestyle Smile Z czasem jednak większość dojrzewa do konkretnej decyzji i obiera sobie jakiś biotop, całe akwarium podporządkowuje dla wybranych ryb, a wtedy to nawet rozkuwanie kilofem zamarzniętego piasku przynosi frajdę Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
brawo dla autora wątku za odważną i mądrą decyzję,

btw dużo zabawy było z wymianą podłoża? daj fotę całości dla porównania.

(12-03-2012, 20:29 PM)filas napisał(a): akwarium powinno być dostosowane do potrzeb ryb jakie w nim hodujemy, szczególnie dotyczy to pielęgnic, przy wyborze pielęgnic powinniśmy najpierw zorientować się jakie powinny mieć warunki zapewnione a dopiero potem je kupować. Osoby, które zaczynają przygodę z pielęgnicami zazwyczaj przyzwyczajone są do akwariów towarzyskich - taki akwarystyczny freestyle Smile Z czasem jednak większość dojrzewa do konkretnej decyzji i obiera sobie jakiś biotop, całe akwarium podporządkowuje dla wybranych ryb, a wtedy to nawet rozkuwanie kilofem zamarzniętego piasku przynosi frajdę Wink
amen.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Dziękuję.
Generalnie 7 kg. Manado poszło do siatki. Planuję powoli przy podmianach wysysać Manado i podmieniać na piach do pełnej wymiany 27-30 kg. Może dookoła roślin w centrum zostawię substrat?
I faktycznie... Jakoś całość planów pozostała z ogólnego towarzyskiego, idąc dalej z decyzją z akwarium znikną Bocje, na szczęście do zaufanego zbiornika. Jeśli ktoś z południowych fanów ma chęć mam 3 Sterbaie do oddania również.

[Obrazek: 23694973.jpg]

Uploaded with ImageShack.us
[Obrazek: 29074056.jpg]

Uploaded with ImageShack.us
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości