• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Geophagus harreri

#1
Witam, poniżej zdjęcia mojego nowego nabytku.
Geophagus harreri. Niesamowite ryby, nie dosyć że zupełnie nie przypominają  ubarwieniem innych Geophagusów to jeszcze nic o nich nie wiadomo.. Odbywały już tarła w akwarium ale kiepsko znaleźć coś na ich temat. Na razie wiem tylko tyle, że niezłe z nich rozrabiaki .. Siedzą w 680 L razem z S. lilith i rozstawiają je po kątach aż miło...  Mam 3 szt. największy , chyba samiec ma jakieś 13 cm. Zobaczymy co z nich wyrośnie Smile 
   
   
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Skoro trafiły do Ciebie, to z pewnością, już nie długo będzie wiadomo o nich coś więcej Wink
Trzymam kciuki.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Bardzo się cieszę że je masz, bo w temacie ziemków innych niż gujanki ostatnio na forum cicho Smile

Na pierwszy rzut oka wyglądają trochę jak skrzyżowanie Guianacara z Gymnogeophagus.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
O maj gat i znowu muszę Cię odwiedzić. Piękne są. Coś więcej skąd je masz i jak je nabyłeś?
Będę czekał na wszelkie wieści o nich.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Witam, rybki przyjechały do mnie ze Szczecina ..Smile 
Są naprawdę interesujące.. Dobrze że zostały 3 sztuki i mogłem je wziąć Smile Na początku trochę rozrabiały i lilith'y musiały zadowolić się połową akwarium, ale teraz sytuacja trochę się unormowała. Mało jest przepychanek ale jak któraś z Satanoperek wpłynie na drugą połowę akwa, szybko zostaje odpędzona. Za to prawie nie widzę agresji wewnątrzgatunkowej, co było problemem gdy u Artura zostało tylko kilka szt. Ganiały się z dużą zawziętością i prawie wszystkie miały mocno poobgryzane płetwy. Teraz tylko czekać jak dorosną Smile 

   
   
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Witam, 
Rybki coś kombinują ..Smile 
Zawsze były trochę agresywne ale to co się teraz dzieje... Samiec trzyma wszystkie S.lilith przy powierzchni a sam opływa całe akwarium goniąc samice. Ogólnie kocioł .Smile Zobaczymy co z tego będzie. Niesamowity jest ten jego czerwony garb .. Urósł w oczach w ostatnich dniach ...
Samiec kopie dół ale nie przykłada to tego takiej uwagi jak np. S.lilith. Ogólnie to nie podejrzewałem ,że ten gat. będzie kopał przed tarłem. Dół jest spory  - wzdłuż całej 65 cm bocznej szyby. Jak coś się wydarzy dam znać ..Smile Poniżej kilka zdjęć..Smile

Samiec 
   
   

Zaloty Smile
   
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Ale piękne ryby, nie spodziewałem się aż takich kolorków Big Grin
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Pierwsza fota wymiata, pięknie się wybarwiły. Trzymam kciuki za udane tarło.
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Zawsze wiedziałem że to będą piękne ryby, choć do niedawna fot było jak na lekarstwo. Twoje zdjęcia to potwierdzają. Powodzenia.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Mnie też zachwycały fotki tych ryb w necie.. Na żywo są jeszcze ciekawsze ale ten charakter ...Smile Smile Trzeba mieć zdrowie...i duże akwarium ..Smile
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości