• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [562l] BW "Na Zakwasie" vol. 2

#1
Akwarium funkcjonuje od ponad roku i jest rozwinięciem poprzedniego zbiornika o pojemności 240l. Poprzedni wątek można znaleźć tu: 240l "Na Zakwasie"

Obecny zbiornik ma wymiary 150x75x50cm. Filtrację zapewnia filtr hamburski. Oświetlenie to dwie belki power led.
Woda RO, temperatura 26*C.

Obsadę stanowi stadko Skalarów – 6 x P. Leopoldi – układ nieznany, może ktoś podpowie? Smile
4 x Discrossus filamentosus – układ 2+2, ciężko o samiczki...
Neony czerwone
Zwinniki Blehera/rhodostomusy
Pstrążenice marmurkowe

Początkowo akwarium miało być urządzone jako biotop Rio Tapajos, lub Morichales, ale przeważyły względy praktyczne (lenistwoAngel) i zupełnie przypadkowo wyszło BW.

Cała aranżacja została przeniesiona z poprzedniego zbiornika. Do tego doszło trochę korzeni. Liście uzupełniam na bieżąco. Ostatnio używam liści guawy, a w sezonie magnolii i orzecha włoskiego.
Tym razem bez roślin, choć ostatnio myślę o dodaniu pistii, lub jakiejś Cabomby, trawki lub Wąkrotki. Bardzo podobają mi się otwarte akwaria, gdzie roślinność wystaje ponad taflę wody. Niestety nie mogę sobie pozwolić na takie rozwiązanie ze względu na wilgoć i temperaturę w pomieszczeniu - w zimie ok. 20*C. Bezradny

Zbiornik ma charakter realaksacyjno-wypoczynkowy, choć ostatnio brakuje czasu by przy nim posiedzieć...


   
[-] Post caveman otrzymał 1 polubień od:
  • Marcin2507
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Bardzo mi się podoba ten baniak, świetny klimat. Ciemna woda dodaje charakteru i P. leopoldi <3 Brawo, jedno z ładniejszym akwarium na forum.
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Świetne, choć góra trochę pustawa. Można by po prawej jakiś korzeń/gałąź dodać przy powierzchni, ale jak kto woli
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Super kolorek, tez bym dodal cos na powierzchnie. No i leopoldi bajkaSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
herbatka z głębią, faktycznie robi wrażenie!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Piękny zbiornik i ryby. Zazdroszczę widoków.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Umknęło mi to akwa, jest świetne. No i najfajniejsze żaglowce, nic dodać nic ująć.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości