• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [132L][BW] Ramirezi(EB)+ Poropanchax normani

#1
1. Litraż i wymiary akwarium.
132L 110x30x40
2. Oświetlenie.
5x żarówka LED 7w (zapalaja sie co 2h w parach i tak samo gasną na noc, środkowa pali sie najdluzej)
3. Filtracja.
filtr własnej produkcji około 15L wykonany z rury kanalizacyjnej 200 mm. Zasyp: ceramika, gąbka, wata, zeolit, węgiel zakończenie deszczownica. Koszt samego filtra to około 100zł.
4. Inny sprzęt.
CO2 non stop
5. Parametry wody.
Gh 14 kH 8 PH 7,5 temp 28
6. Użyte dekoracje.
lawa czarna i czerwona, korzenie, czarny drobny żwirek.
7. Obsada akwarium.
9szt Ramirezi Electric Blue i 8 szt Poropanchax normani
8. Ew. rośliny.
Bucephalandry, mech jawajski, Anubiasy i pozostalości po akwa roślinnym to Cryptocoryna Parva, Eleocharis Parvula, Monte Carlo.
9. Opis, przemyślenia, wnioski itd.
Akwarium było roślinne przez pól roku i zdecydowałem ze je zarybię. Wyciąłem praktycznie wszystkie średnie i wysokie rośliny a pozostawiłem tylko małe. Akwarium jest postawione na ziemi ogrodowej i tak było przez następne pól roku. Po ponad roku w akwarium zrobił się mułek z obumarłych roślin którego nie zbierałem specjalnie, dołożyłem dwa razy wiecej korzeni szyszki olchy liście migdałecznika cynamon i wpuściłem ryby. Jak na razie padła tylko jedna ramirezka ale to już następnego dnia i gdzieś wyskoczyły dwie lśniącooczki poza tym wszystko jest ok (akwa oczywiście przykryte). Ryby są już od miesiąca i wytarły się wszystkie 4 pary jedna tylko dochowała się narybku ale trwało to tylko kilka dni i jak wiadomo akwa ogólne lśniącooczka zrobiła swoje. 
10. Zdjęcia - powinny mieć wielkość max 1000x600px.

[Obrazek: DSC08867.jpg] [Obrazek: DSC08892.jpg][Obrazek: DSC08878.jpg] [Obrazek: DSC08931.jpg] [Obrazek: DSC08933.jpg] [Obrazek: DSC08954.jpg] [Obrazek: DSC08955.jpg] [Obrazek: DSC08956.jpg] [Obrazek: DSC08957.jpg] [Obrazek: DSC08994.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Jest spoko. Nie boisz się że skał za bardzo zatwardzają wodę?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Akwarium wygląda na prawde fajnie, co prawda dziwnie wyglądaja te ramirezy, ale to kwestia gustu.
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(01-09-2019, 19:43 PM)piotrK napisał(a): Jest spoko. Nie boisz się że skał za bardzo zatwardzają wodę?
lawa nie reaguje nie zwiększa twardości.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(01-09-2019, 22:00 PM)Zimna Zośka napisał(a): Akwarium wygląda na prawde fajnie, co prawda dziwnie wyglądaja te ramirezy, ale to kwestia gustu.
dziwnie tzn?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(04-09-2019, 17:30 PM)Modus napisał(a):
(01-09-2019, 22:00 PM)Zimna Zośka napisał(a): Akwarium wygląda na prawde fajnie, co prawda dziwnie wyglądaja te ramirezy, ale to kwestia gustu.
dziwnie tzn?

Dla mnie hodowlane kolorowe formy zawsze wyglądają dziwnie. Co nie znaczy że są złe. Tak jak napisałem kwestia gustu.
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Zjechałeś autora trochę i zamilkł -oby nie na wieki.
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości