• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [112l] Barwniaków " Kronika wypadków miłosnych "

#57
Dobrze , że co jakiś czas jest niedziela bo mam wreszcie czas posiedzieć i obserwować rybki. U Barwniaków skończyło się wspólne pływanie. O ile moja mizerna wiedza o nich dobrze mi podpowiada , doszło chyba do tarła? Zuza i Janusz przeganiają się. A raczej Zuza przegania Janusza z okolic kokosa w którym prawie cały czas siedzi. Będąc w środku pływa pod jego "sufitem ". Niestety nie jestem tam w stanie zaglądnąć i sprawdzić czy jest ikra. Janusz pływa wokoło i stroszy płetwy lub zamiera nieruchomo obok na bardzo długo. Rano mierzylem mu czas..... ponad 25 minut w jednej pozycji. Nawet karmienie nie sprowokowalo go do ruchu.    
Młode z poprzedniego miotu też go nie ruszają, wchodzą mu niemal na głowę.  Jak dobrze pójdzie dziś pojadą w świat więc już zupełnie nic nie będzie niepokoić Zuzy. Bo kirysków też nadal nie udało mi się kupić.
A tak apropo kirysków... to dziś zostałem mega zaskoczony.
Odkąd za tłem nie ma glonojada prawie tam nie zagladałem. A dziś przy podmianie  zaglądam i co widzę? Coś pływa malutkiego. Okazało się że to malutki kirysek. Pewnie jakimś cudem po którymś tarle dostała się tam ikra kirysków.  Niestety jest tylko jedna sztuka. Ale i tak się cieszę bo to już drugi gatunek po barwniakach jaki udało mi się rozmnożyć  i odchować. Co prawda przypadkiem ale zawsze to jakiś sukces.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
RE: [112l] Barwniaków " Kronika wypadków miłosnych " - przez Goran - 23-02-2020, 14:38 PM

Skocz do:


Browsing: 4 gości