• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [112l] Barwniaków " Kronika wypadków miłosnych "

#51
Jak przypuszczałem leczenie Kasi było mocno spóźnione. Niestety dziś po kilku dniach walki Kasia opuściła swoje dzieci i partnera. Coś co mnie najbardziej zdziwiło, to jej kolory po zgonie. Ostatnie dni była blada jak ściana A teraz wybarwila się jak do tarła. Pewnie chciała ładnie wyglądać wybierając się w ostatnią podróż.
Mam nadzieję że leki nie zaszkodziły reszcie obsady, a nawet pomogły bo i Janusza też chyba coś brało i siedział schowany w kokosie. Dziś już pływa i żeruje.  
W baniaku zrobiło się smutnuej... Nie tylko z powodu Kasi.... Z tego wszystkiego zapomniałem że kilka dni temu nowy dom znalazły moje kirysy i przy dnie jest o wiele mniej ruchu.
Za jakiś czas pewnie pojawi się kilka sztuk mniejszego ich gatunku, bo zawsze byłem zdania, że bez kirysków nie może być akwarium. 
Co do Janusza ...to myślę,  że żałoba nie powinna trwać długo. Jutro odwiedzę Karlusa i Zuzę i zobaczę co u nich słychać. Kiedyś pisałem,  że może kiedyś do mnie wrócą. Nie miałem co prawda na myśli takich okoliczności ale co zrobić.... takie jest życie .

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#52
Ciężka sprawa, ale nie poddawaj się. W akwarystyce mamy tyle czynników niezależnych od nas albo o których nie mamy pojęcia, że mają znaczenie, że zdarzy się, że coś nie zagra, jak byśmy chcieli. Skompletujesz na nowo obsadę i bogatszy w nowe doświadczenia pójdziesz do przodu. Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#53
Byłem dziś w odwiedzinach u Karlusa i Zuzy. Mają się całkiem dobrze, mimo że warunki w ośrodku w którym przebywają nie są raczej idealne. Zwłaszcza jeśli chodzi o wystrój. Nie jest to też " sanatorium miłości " bo nie sprawiają wrażenia że są parą. Tak że nie będę miał wyrzutów sumienia zabierając stamtąd Zuzę. 

Poczekam jeszcze kilka dni ,aż warunki w moim baniaku wrócą do normy po lekach i Zuza wróci na stare śmieci. 
Ciekawe jak zareaguje na nią Janusz i jak ona zareaguje na jego pociechy. Po nim nie widać już żadnego zainteresowania narybkiem więc będzie mogła spokojnie się za niego zabrać. Mam nadzieję że odżyje to co ich kiedyś do siebie ciągnęło.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#54
No i Zuza wróciła do domu. Mam wrażenie że i ona i Janusz nie zapomnieli o sobie . Mam nadzieję , że stara miłość nie rdzewieje i zostaną parą. Ich pierwszy kontakt po rozłące przypominał balety które wyczyniali kiedyś. Nie przypominam sobie , żebym widział kiedykolwiek podobne w wykonaniu Janusza i Kasi. Może tak miało być i Janusz i Zuza są sobie przeznaczeni ? 
Filmik z ich ponownego spotkania 


Po pierwszym tarle Janusza i Kasi myślałem,  że w moim baniaku zagości rutyna i nuda. Tarło, młode, rozwód i kolejne tarło i tak w koło. Ale odejście Kasi spowodowało, że znów może być ciekawie i jakieś niespodzianki.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#55
Po calym dziesiszym dniu obserwacji pytanie " czy ten pan i Pani są w sobie zakochani, czy ta pani tego pana chce? " wydaj się być retoryczne. Janusz i Zuza zachowują się jak by nigdy się nie rozstawali i byli parą od zawsze. Dziś wylądowali razem w kokosie. Jako że pierwszego tarła Janusza i Kasi nie było mi dane zaobserwować, nie mam pewności że to co tam wyczyniali to było tarło. Ale jeśli fakt że jest to ich 2 dzień wspólnego pobytu nie stanowi przeszkody to wcale bym się nie zdziwił gdyby do niego doszło. 
W akwarium nie ma już kirysków więc pilnowanie rewiru koło kokosa ogranicza się do odganiania ciekawskiego narybku. Zuza robi to bardziej stanowczo. Widać że wie, że to nie jej dzieci. Gdyby nie były tak zwinne , to już kilka by zjadła chyba. Na szczęście dziś 10 z nich znalazło nowy dom, wiec zrobiło się miejsce na ewentualny nowy miot.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#56
Mam wrażenie że Zuza i Janusz postanowili najpierw ze sobą " pochodzić " zanim dojdzie do czegoś więcej. Po kilku dniach baletów uspokoili się i pływają płetwa w płetwę. Co prawda zazwyczaj w okolicach kokosa pod korzeniami ale nie pilnują go jakoś specjalnie. Fakt że nie bardzo mają co odganiać bo tylko narybek się tam czasami poszwęda. Niestety nie mogę  nigdzie w rozsądnej odległości znaleźć C. habrosus, które wprowadziły by trochę zamieszania i dały zajęcie barwniakom. Młode barwniaki są coraz większe i zmienia się ich zachowanie. Juz nie plywają stadkiem, przeganiają sie i strosza płetewki. Ciekawe jaki był rozkład płci w miocie. Zobaczymy co wyrośnie z tych co zostaną u mnie i postaram się dowiedzieć za jakiś czas co poszło w świat.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#57
Dobrze , że co jakiś czas jest niedziela bo mam wreszcie czas posiedzieć i obserwować rybki. U Barwniaków skończyło się wspólne pływanie. O ile moja mizerna wiedza o nich dobrze mi podpowiada , doszło chyba do tarła? Zuza i Janusz przeganiają się. A raczej Zuza przegania Janusza z okolic kokosa w którym prawie cały czas siedzi. Będąc w środku pływa pod jego "sufitem ". Niestety nie jestem tam w stanie zaglądnąć i sprawdzić czy jest ikra. Janusz pływa wokoło i stroszy płetwy lub zamiera nieruchomo obok na bardzo długo. Rano mierzylem mu czas..... ponad 25 minut w jednej pozycji. Nawet karmienie nie sprowokowalo go do ruchu.    
Młode z poprzedniego miotu też go nie ruszają, wchodzą mu niemal na głowę.  Jak dobrze pójdzie dziś pojadą w świat więc już zupełnie nic nie będzie niepokoić Zuzy. Bo kirysków też nadal nie udało mi się kupić.
A tak apropo kirysków... to dziś zostałem mega zaskoczony.
Odkąd za tłem nie ma glonojada prawie tam nie zagladałem. A dziś przy podmianie  zaglądam i co widzę? Coś pływa malutkiego. Okazało się że to malutki kirysek. Pewnie jakimś cudem po którymś tarle dostała się tam ikra kirysków.  Niestety jest tylko jedna sztuka. Ale i tak się cieszę bo to już drugi gatunek po barwniakach jaki udało mi się rozmnożyć  i odchować. Co prawda przypadkiem ale zawsze to jakiś sukces.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#58
Takie przypadkowe odkrycia narybku dają sporo radochy, gratulacje Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#59
Okazuje się, że jeszcze wiele nauki przede mną. To co wydawało mi się,  że wskazywało na odbyte tarło nie było nim niestety. 
A może coś jest nie tak z samicą... ? Scenariusz tego co bylo teraz między Zuzą i Januszem był w zasadzie prawie identyczny jak było kiedyś z Zuzą i Karlusem. 
Najpierw były wzajemne harce i umizgi, potem Zuza okopała się w kokosie, siedziała tam kilka dni, a potem samiec zajmował kokos i ciągle ją przeganiał. I nie było ani ikry ani narybku. Janusz już jest ojcem więc zakładam , że to nie jego wina. Czýżby Zuza miała jakieś problemy ? A może coś wyjadło ikrę ? I stąd nerwowość i zlość samców? Za pierwszym razem mogły to być kiryski a teraz może młode z poprzedniego miotu.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#60
Przez ostatni czas relacje pomiędzy Januszem i Zuzą zmieniały się nawet po kilka razy w ciągu dnia. Albo pływają razem albo się przeganiają. Zwłaszcza Janusz jest strasznie zmienny w uczuciach. Potrafi z znienacka pędzić jak torpeda przez całe  akwarium w kierunku Zuzy. Tuż przed nią hamował bo ona nie uciekła tylko zalotnie wyginała się i podrygiwała. I tak było do dzisiaj. Bo dziś trafiło do mnie stadko C. habrosus. Mają zaledwie około 1 cm ale robią tyle zamieszania , że Janusz chyba przestał traktować Zuzę jak intruza i razem z nią zaczęli pilnować rewiru. Te małe skurczybyki jeszcze nie wiedzą , że trzeba trzymać się z daleka od tych dużych kolorowych ryb i pływają przed samymi pyskami Barwniaków. Na szczęście są na tyle zwinne , że udaje się im uciec gdy te chcą je złapać. Mam nadzieję,  że nie zostaną zjedzone bo była by to zbyt drogą karma Smile poza polowaniem na kiryski Zuza i Janusz zaczęli wzajemne umizgi co może w końcu doprowadzi do tarła.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości