• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [112l] Barwniaków " Kronika wypadków miłosnych "

#31
Ostatnio mam mniej czasu na obserwację a chyba coś się powoli dzieje i mogę przegapić najważniejsze. Co prawda w wyglądzie Kasi niewiele się zmieniło i nadal wygląda jak matka polka w podomce i w papilotach, ale od kilku dni zamieszkuje w mużyńskiej chatce. Na zmianę z Januszem dba by nikt i nic nie zaglądało do środka. Wygląda to na dobrze zorganizowaną akcję bo nawet na chwilę kokos nie pozostaje bez dozoru. Nawet do karmienia wypływają na zmianę. Jeszcze nie wiem co to oznacza ale mam nadzieję , że  nie brak apetytu. Na brak apetytu napewno nie nażekaja kiryski , które przy karmieniu prawie nie reagują na przeganiajace je barwniaki. Jak na nie patrzę to przypomina mi się tekst piosenki zespołu Klaus Mitffoch pt. Muł pancerny Smile  Mam nadzieję że gdy zajdzie potrzebą moje barwniaki będą w stanie odgonić kiryski od młodych.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Chcialem uwiecznić na filmie aktualny stan uczuciowy mojej parki, ale niestety nie jest to takie proste teraz. Przy jasnym świetle w zasadzie jest niemożliwe. Przy ciemniejszym o ile jeszcze Janusz daje się filmować to Kasia zupełnie nie ma parcia na szkło i albo się ukrywa albo pływa tam gdzie całkiem ciemno. Poniżej to co udało się nagrać.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
No i moje rybiszcza kolejny raz mnie zaskoczyły i obnażyly mój brak wiedzy i doświadczenia. W promieniach porannego słońca wpadających do środka kokosa dziś rano zauważyłem merdajace ogonki larw. Teraz już wiem że nieustanne przeganianie kirysków nie było bez celu. Na tą chwilę nie jestem w stanie stwierdzić ile ich jest bo nie wypływają na zewnątrz. W razie czego założyłem gąbkę na wlot filtra. 
Z tego powodu że zostałem zaskoczony wynikło ze nie jestem przygotowany na jakiekolwiek karmienie narybku. Jakiś czas temu pytałem w moim jedynym zoologu co maja i poza Tetra mikro baby nie ma szans na nic. Czytałem gdzieś o zawiesinie z żółtka więc może tym spróbuje. 
Trochę pokombinowalem i udało się nagrać rodzinkę w komplecie. Sory za odgłosy w tle Smile Mam nadzieję , że maleństwa nie posłużą nikomu za obiad.


520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Coś mi się wydaję, że nie tylko ja ale i Janusz z Kasią muszą się jeszcze wiele nauczyć. Rola rodzica nie jest wcale taka prosta, zwłaszcza że na każdym kroku czycha na maluchy jakieś niebezpieczeństwo . Mam wrażenie że dzisiejszy pierwszy spacer na plac zabaw dla sporej części dzieciaków nie skończył się dobrze. Gdy wróciłem z pracy w kokosie bylo chyba pusto a maluchy  pokazywały się to tu to tam. Janusz z Kasią uwijali się jak w ukropie by odganiać kiryski  co jeszcze bardziej rozpraszalo maleństwa. Kasia próbowała je zbierać i z powrotem zanosić do kokosa, ale prawdę mówiąc nie wiem czy się jej to udało. Chyba będę musiał zastanowić się nad przyszłością corydorasów jeśli z miłośći  Kasi i Janusza mają być jakieś owoce. Mam tylko nadzieję że jeśli z tego miotu nic nie zostanie to Janusz i Kaśka nie będą bardzo rozpaczać i szybko znów spróbują bogatsi o obecne doświadczenia.


Dzień bez zaskoczenia to dzień straconySmile nie doceniam zdolności rodzicielskich moich Barwniaków.  Dziś okazało się że rodzą sobie jak na razie świetnie i na kolejny spacer wprowadziły sporą grupkę maluchów. Oby tak dalej Hura

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35

Jak by tego wszystkiego było mało to dziś jeszcze kiryski zabrały się za tarło i robią w baniaku straszne zamieszanie. 
Biedny Janusz nie wie co się dzieje i starą się odganiać smigajace mu przed nosem kiryski.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
Dziś miałem trochę czasu żeby poobserwować spacer maluchów po baniaku. Nie mam pojęcia ile ich jest i czy ubywa ale nadal jest ich spore stadko. Są coraz szybsze i ruchliwe.
Jestem pełen podziwu dla Janusza i Kaśki że są w stanie zapanować nad tą zgraja dzieciaków. Do tego maja do upilnowania resztę obsady, żeby za blisko nie pływały. Podzielność uwagi mistrzostwo świata. Ja miałem problem z upilnowaniem 20 dzieciaków na wycieczce klasowej mojego syna. Ale może dlatego że narybkiem i rodzicami kieruje instynkt a klasą syna rozum Smile

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Przez ostatni tydzień w baniaku trwała sielanka. Wspólne spacery całą rodzinką po całym akwarium, na zmianę opieka nad dzieciakami i obrona przed intruzami. Aż do dzisiaj. Janusz chyba doszedł do wniosku że koniec z pieluchami,  nieprzespanymi nocami  i kaszkami  dla niemowlaków po dojadaniu  których znikł mu z brzucha kaloryfer i pojawił się bojler.    
Jego mina mówi wszystko..... " kobieta mnie bije ....." Smile
Takie myślenie nie spodobało się jego ładniejszej połowie. Kasia jak na współczesną kobietę przystało stwierdziła że spokojnie poradzi sobie bez chłopa. Nie mogła wyprowadzić się z dziećmi do mamy więc wygoniła Janusza z domu. Nie pozwala mu nawet na spotkania z dziećmi przeganiając gdy tylko się zbliży. Ciekawe jak długo potrwa ta separacja.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
Jednak siła perswazji kobiety ma moc. Zaledwie dwa dni trwała separacja Janusza i Kasi. Dziś Janusz wrócił do obowiązków dobrego ojca i męża.  Zrozumiał że z instynktem macieżyńskim się nie dyskutuje i dopóki Kasia zajmuje się dziećmi nie ma szans na kolejne tarło.
Maluchy zaczęły szybciej rosnąć odkąd dostają fluid z artemią. Może nieznacznie ich ubyło ale jest ich chyba jeszcze ponad 10 sztuk.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Święta to rodzinny czas... i jak tak patrzę na Janusza Kasię i maluchy to wiem na 100% że dobrze zrobiłem czekając do samego końca aż się dobiorą. Mija 3 tydzień a ich rodzinka jest modelowo zgodna i zorganizowaną. Strzałem w 10 była  też decyzja o wyborze pielęgnic do obsady. Moje młodzieńcze akwaria i ich obserwacja to nic w porównaniu z tym co się naoglądam  teraz. Dzięki powrotowi do akwarystyki z pielęgnicami już wiem że nie wędkarstwo a akwarystyka to moje hobby na emeryturę Smile

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
Dziś rano trochę się przestraszyłem bo w akwarium był straszny ruch. Stadko rażbor klinowych  jak nigdy szalało po całym zbiorniku. Okazało się, że mam kolejne tarło trzeciego gatunku ryb jaki obecnie mam. Jestem miło zaskoczony i dumný że warunki jakie stwożyłem rybkom  są chyba optymalne. Udało mi się nawet uchwycić moment tarła co nie býlo takie proste. Bo szybko się wycierają  i momentalnie zjadają ikrę .

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości