• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Tropheus

#1
Mam pytanko: moje trofcie boją się jak podchodzę do akwa.Dopiero po chwili wyplywaja popatrzeć czy czasem jedzenia nie dostaną.I zastanawiam się dlaczego tak jest. Ph 8.2 Temp. 26C  No2 0 NO3 moze z 5.Jak nikogo nie ma w pobliżu to spokojnie wypływają i super wygladają.Tylko podejscie do akwa i siup pochowane.Mam rośliny pływające żeby troche NO3 powciągały ale czy to może byc to?Są jeszcze młode i maja 6-8cm. Można coś z tym zrobić czy po prostu czekać?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Parametry wody raczej nie mają nic do tego. 
Możesz sprawdzić:
- czy podchodząc do akwarium nie rzucasz cienia, który płoszy ryby (trzeba zgasić górne światło/światło z tyłu, które może być tego przyczyną),
- czy nie stukasz butami o podłogę w sposób, który jest odczuwalny przez ryby,
- czy sytuacja nie zmieni się, gdy zaczniesz podchodzić bardzo wolno
- czy nie wykonujesz przy akwarium zbyt gwałtownych ruchów,
- czy akwarium nie jest usytuowane w odosobnionym miejscu, w którym jakikolwiek ruch jest rzadkością - w takiej sytuacji należy częściej bywać w pobliżu ryb Smile

Dość często zdarzają się podobne sytuacje bez jasnych przyczyn (dla nas, bo ryby pewnie wiedzą). 
Zazwyczaj pozostaje czekać i po jakimś czasie sytuacja się poprawia.
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Czasami oświetlenie ledowe tak wpływa na ryby i efekt "migotania". Po wymianie na świetlówki ryby się uspokajają... Przynajmniej u mnie.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Dzięki za odpowiedzi. Akwa jest w salonie. Jak nikogo nie ma to ryby sobie pływają ładnie. Boja się ludzi. I to mnie martwi.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Powinny się przyzwyczaić, choć może to potrwać nawet kilka m-cy.
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(21-09-2019, 15:30 PM)bernard napisał(a): Powinny się przyzwyczaić, choć może to potrwać nawet kilka m-cy.
ło matko. to trochę zejdzie.no cóż to czekam.choć nie ukrywam że mnie martwi.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości