• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Planowanie obsady około 340L

#1
Witajcie , planuję założyć kolejny baniak Smile tym razem CA i mam dylemat co do obsady 
mianowicie zbiornik 140x60x40 
filtracja opata na kasecie i hydroponice 
myślałem o :
Amatitlania nigrofasciataa
Thorichthys maculipinnis
Herotilapia multispinosa / Rocio octofasciata 
do tego miecze 
proszę doświadczonych kolegów czy ten układ ma szanse Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Zebry za silne do eliotów i miodówek. Elioty i miodówki powinny razem przez jakiś czas razem funkcjonować.
Takie akwarium w sam raz na kolonię H. multispinosa
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Wg mnie nie da się jednoznacznie stwierdzić, że zaproponowany układ nie zadziała. Wszystko zależy od wieku i temperamentu poszczególnych ryb, dobrania się w pary, aranżacji akwarium. Intuicyjnie też podzieliłbym proponowane gatunki na dwie grupy - A.n. + R.o oraz T.m.+ H.m i w takich układach je trzymał, choć nie da się wykluczyć, że i 3, a nawet wszystkie wymienione pogodziłyby się w tym akwarium. Z drugiej strony może się zdarzyć, że konkretne ryby sprawią, że i dwie pary nie będą mogły żyć obok siebie w tym akwarium.
Jeśli masz możliwość odpowiedniej reakcji (inny zbiornik, oddanie do sklepu), to bierz wszystkie i na podstawie własnych obserwacji stwierdzisz, które z ryb będą ze sobą dobrze funkcjonowały. 
Wynik tych obserwacji może być naprawdę zaskakujący Smile
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Akurat ryby będę miał od znajomego hodowcy i z oddaniem ryb nie będzie żadnych problemów poza zebrami
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
A jakbyś spróbował baniak jednogatunkowy tylko dla miodówek? Mało kto tak robi, ale baniaki gatunkowe z CA są znacznie ciekawsze niż te typowe miksy. Co więcej, w naturze miodówki podczas tarła unikają towarzystwa innych gatunków i wycierają się na płyciznach rzek/stawach pozostałych po wysychających rzekach.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Piotrze ja się nie upieram przy mixie, szukam jakieś odskoczni od SA 
Jedno gatunkowe wchodzi jak najbardziej w grę 
Powiec mi jedno docelowo grupa jak to dzikakuna wspomniał czy para/pary
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Akwarium krótkie nie jest, a miodówki to nie kilery jak zebry. Kup 8 i zobacz co się będzie działo. Może będziesz mógł zostawić wszystkie. Oczywiście towarzyszące według uznania.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Dzięki Piotrze może to jest pomysł na coś innego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Miodówki potrzebują spokojnego otoczenia.
ps. jak pracujesz w korporacji to odradzam
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Nawet 10 młodzików możesz wpuścić. Miodówki pobierają małe terytoria i trą się w naturze jak Piotr pisał w dużym zagęszczeniu.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości