• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Nowa obsada do 200L -> Zebry?

#1
Witam Wszystkich! Big Grin

Robię restart 200L,  standardowe akwarium 100x40x50. Będzie całkowicie nowa obsada.
W akwa piasek, kamienie, bardzo dużo korzeni Red Moor, znajdą się jeszcze jakieś groty z kokosów. Brak roślin.
Myślałem o obsadzie samych pielęgnic Zeber Dodgy 
Ile można wpuścić młodych do takiego akwa?
Ile docelowo par zostawić?
Ewentualnie jakieś inne propozycję z pielęgnic może do takiego akwarium? Boisie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Jak Ci się dobierze para zebr to raczej nic więcej z pielęgnic, w najgorszym wypadku przerobią je na paprykarza, a w najlepszym będą marzyć o pływaniu w kuli. Wink

Za to możesz wpuścić jakieś ładne, dzikie, mieczyki- rozruszają całe akwarium.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Bardzo dobry pomysł.
Zebry są super widowiskowe w obserwacji. Do tego jak się da trochę takich rozpraszaczy jak mieczyki to będzie fajny zbiornik.
Przy 100cm akwarium to z dwie pary będą ok, ale będziesz musiał obserwować i kryjówek utworzyć trochę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Odradzam, chyba że masz odbiorcę na młode lub jak "karma". Ja tak nie mogłem i swoją hodowlę 2-pary i po 5-mcac sporo młodych ... oddałem.
Zebry to super rodzice i b.dobrze opiekują się młodymi - super widok. Można z nimi np mieczyki trzymać.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
o ciekawa sugestia z tymi Mieczykami Haha 

ile ich tu wpuścić dokładnie? 
Zebry będę mieć prawdopodobnie w odmianie Amatitlania siquia, czy to coś zmienia?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Jeżeli to siquia to pewnie będą dość agresywne. Prędzej przetrwają przy nich zwinniki ogonopręgie. Sklepowe mieczyki mogą być dla nich za słabe.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Te są zwinniki spoko, czytałem gdzieś o takim połączeniu, tylko, że one są chyba z Ameryki Poludniowej? Nie będzie to przeszkadzać? Znalazłem jeszcze fajna rybkę, jaką jest ślepczyk jaskiniowy, ale ciężko dostępna niestety Undecided
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Ślepczyki odpadają, to ryby do akwarium gatunkowego. Ale idziesz dobrym tropem - ich forma z wykształconymi oczami, czyli Astyanax mexicanus, to byłoby dobre rozwiązanie, ale są to ryby praktycznie nie do dostania u nas.

Zwinniki to "towar zastępczy" dla Astyanaxów, ale o ile do dużych pielęgnic z CA się nie nadają, bo są zjadane, to tu powinny być ok.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Photo 
A ile dokładnie wpuscic suquia zeby dobrala się para? I jak duże stadko zwinnikow ogonopregich? ??
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Siquia pewnie będziesz widział już płeć, więc max 6 sztuk, pewnie po dobraniu pary będziesz musiał oddać/sprzedać. Zwinników wpuść z 8.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości