• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Wysoki poziom pH i KH

#11
Test piasku wykonany - ph = ok. 6,8, KH = 0. Pomiary zrobiłem po upływie 2 dni od zalania wodą z filtra RO. Więc chyba jednak wszystko wskazuje na chroniczny brak CO2.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Pod koniec września zrobiłem restart. Akwarium w całości zalałem wodą z filtra ro. Oczywiście niczym nie nawożę i ciągle czekam na ryby. Mniej więcej od tygodnia mam nitki. W akwarium roślinnym nawet niewielka ilość glonów nitkowatych strasznie mnie irytowała. Teraz staram się z tym oswoić i coraz mniej mi to przeszkadza. Na razie wygląda to nawet fajnie i naturalnie. Boję się jednak, że jeżeli nadal nie będę nawoził (związki chemiczne nie wykrywalne testami akwarystycznymi), nitki opanują mi całe akwarium.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Podłącze się do tematu i zadam pytanie o wyższe PH niż oczekuję w akwarium. Czy możliwe jest, żeby poziom PH podnosiły stare korzenie, moczone swego czasu w wodzie o PH 7? taki mam właśnie poziom w zbiorniku którego dotyczy pytanie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Nasz admin, piotrK kiedyś miał taką sytuację.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
W moim przypadku powodem wysokiego pH była silna fotosynteza, na skutek której z wody został usunięty dwutlenek węgla. Teraz, miesiąc po restarcie pH utrzymuje się na poziomie 7. Dzieje się jednak to czego się obawiałem. Nitki szaleją. Mam nadzieję, że po wpuszczeniu ryb (oby jak najszybciej) parametry ustabilizują się zgodnie ze właściwym współczynnikiem Redfielda i glony będą zanikać. Może ktoś mi podpowie jak to jest możliwe, że przy zerowych wartościach związków chemicznych trzymacie glony w ryzach i do tego macie piękne rośliny? Mnie się to na razie nie udaje.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
A jest ruch wody? przy roślinach bez ryb zalecam dodatek chelatu żelaza do wody i ruch wody (zwłaszcza przy powierzchni).
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości