• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Nowe Akwarium na wymiar, grubość szkła, float czy OPTI, szafka

#11
Czyli Guardian to taki lepszy float?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
....Big Grin

Guardian to producent szkła (Guardian Industries). Float to rodzaj szkła, szkło OptiWhite też jest floatem (tak jak kwadrat prostokątem), to metoda orodukcji o tym decyduje:

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Float_(szk%C5%82o)

Szkło firmy Guardian które wszyscy nazywają tańszym OptiWhite (firmy Pilkington) nazywa się UltraClear.

W akwarystycznym światku przyjęło się mówić, że UltraClear jest gorszy od OptiWhite. Ja widziałem oba i nie widziałem różnicy. Mooooże gdyby skleić akwarium ze frontem OptiWhite i bokiem UltraClear to ktoś by coś tam wypatrzył..


Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Rozumiem, dziękuję za wyjaśnienie Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
sbc ma rację, mity w akwarystyce pokutują długo Wink

Zajmuję się montażem szyb na co dzień, nie związane to jest z akwarystyką ale widzę jak różnej jakości może być to samo z nazwy szkło. Mam wrażenie, że dużo zależy od dostawy - bywa, że OptiWhite Pilkingtona jest czystszy a czasami trafia się UltraClear Guardiana niemal idealnie przejrzysty Wink

kiedyś zamówiłem próbki i porównywałem domowymi metodami: https://cichlidae.pl/showthread.php?tid=...5#pid99435
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Ale mnie teraz zaintrygowaliście Tongue 
Zapytam czy Przemek robi akwaria ze szkła Guardiana. Wygląda na prawdę dobrze, nie widzę w zasadzie większej różnicy
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Przemek robi ze szkła Pilkingtona.

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Czyli OPTI bierze od nich i float też, czyli float jest mniej czyste niż to od Gurdiana? bo poprzednie posty zrozumiałem, że guradian = ultraclear float, a pilkington = opti
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
optiwhite też jest floatem. Float to metoda produkcji, przeczytaj link który podałem kilka postów wyżej...

Guardian UltraClear to Guardian UltraClear - szkło float o zmniejszonej ilości żelaza...
Pilkington Optiwhite to Pilkington Optiwhite - szkło float o mniejszej zawartości żelaza...

Jeśli dalej nie rozumiesz, to ja się poddaję.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
W porządku, rozumiem. Po prostu przez te marki szkła, nazwy, technikę wykonania już sam nie wiedziałem co i jak.
Dziękuję za wyjaśnienia Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości