Odpowiedz 
G. Dacrya +?
10-09-2019, 21:57 PM
RE: G. Dacrya +?
Gujanki to nie są ryby do trzymania w parach. W Twoim akwarium, jak Bart pisze, dadzą radę dwie pary. Na drugi gatunek pielęgnice akwarium jest za małe.
C. regani będą dla nich za słabe. Połączenia że skalarami czy o zgrozo z paletami sobie nie wyobrażam. Przynajmniej nie z G. Sp. Jatapu. Połączenie z Herosami i większymi creniami mogłoby się udać, ale w przynajmniej 2x większym baniaku.

I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-09-2019, 08:55 AM
(10-09-2019 21:57 PM)dzikakuna napisał(a):  Gujanki to nie są ryby do trzymania w parach. W Twoim akwarium, jak Bart pisze, dadzą radę dwie pary. Na drugi gatunek pielęgnice akwarium jest za małe.
C. regani będą dla nich za słabe. Połączenia że skalarami czy o zgrozo z paletami sobie nie wyobrażam. Przynajmniej nie z G. Sp. Jatapu. Połączenie z Herosami i większymi creniami mogłoby się udać, ale w przynajmniej 2x większym baniaku.
u mnie się sprawdza połączenie ze skalarami , ale może być tak że u każdego może być innaczej moje nic drobnego nie dopuszczają , natomiast odnośnie creni miałem crenicichla lepidota i niestety musiałem się ich pozbyć bo gujany nie dawały im żyć
11-09-2019, 10:48 AM
(11-09-2019 08:55 AM)barttsw napisał(a):  odnośnie creni miałem crenicichla lepidota i niestety musiałem się ich pozbyć bo gujany nie dawały im żyć

Lepidoty to ciapy ;P
Nie wiem jak G. Dacrya są agresywne, ale G. sp. Jatapu ze skalarami to tylko w 3 metrowym akwarium i wysokim na 80cm. Takie połączenie nie sprawdzały się w standardowych 450tkach. Wiem to od osób które brały ode mnie ryby.

I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
11-09-2019, 11:04 AM
G.sp.Jataapu nie miałem wiec się nie wypowiem ale G Dacrya tez nie należą do aniołków ale większe ryby tolerują i dają im  żyć a lepidoty same do tego doprowadziły zadzierając ze samcami Big Grin , natomiast z małych ryb do 8 cm nie radze bo albo zagonią je z ich tendencją do ADHD albo potraktują jako drugie śniadanie Big Grin próbowałem chyba wszystkiego do 7 cm i nic nie przetrwało
11-09-2019, 15:14 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-09-2019 15:14 PM przez adams2121.)
Mam trochę inne guyanacary, ale chyba najbardziej agresywne.  
Oprócz nich mam neon czerwony, kirys panda, trójpręgi, sterby, pigmej. 
Są też większe ryby.  Guyanki atakują tylko narybek altrifonsów. Ew  swój, lecz tego nie zauważyłem jeszcze. 

Różnica jest taka że nie trzymam pojedynczych sztuk /par. Agresja rozkłada się na dużą ilość ryb. Nabywane  same ryby są małe i takie zostają wpuszczone do akwarium, do wszystkich innych. 

Małe utarczki wewnątrz gatunkowe są na porządku dziennym. Bez uszczerbku na ciele.  Delikatne podgonienie , uszczypliwości, przesunięcia jak najbardziej - ale bez szkody innym . 

Skalarów nie mam.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Ogłoszenia budowlane Warszawa Katalogseo24.pl Linki - SEO 24 Katalog SEO Katalog seo Katalog stron GREEN Katalog SEO seo katalog Polski Akwa Ranking Web Hosting By Arvixe