• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: G. Dacrya +?

#11
Gujanki to nie są ryby do trzymania w parach. W Twoim akwarium, jak Bart pisze, dadzą radę dwie pary. Na drugi gatunek pielęgnice akwarium jest za małe.
C. regani będą dla nich za słabe. Połączenia że skalarami czy o zgrozo z paletami sobie nie wyobrażam. Przynajmniej nie z G. Sp. Jatapu. Połączenie z Herosami i większymi creniami mogłoby się udać, ale w przynajmniej 2x większym baniaku.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
(10-09-2019, 21:57 PM)dzikakuna napisał(a): Gujanki to nie są ryby do trzymania w parach. W Twoim akwarium, jak Bart pisze, dadzą radę dwie pary. Na drugi gatunek pielęgnice akwarium jest za małe.
C. regani będą dla nich za słabe. Połączenia że skalarami czy o zgrozo z paletami sobie nie wyobrażam. Przynajmniej nie z G. Sp. Jatapu. Połączenie z Herosami i większymi creniami mogłoby się udać, ale w przynajmniej 2x większym baniaku.
u mnie się sprawdza połączenie ze skalarami , ale może być tak że u każdego może być innaczej moje nic drobnego nie dopuszczają , natomiast odnośnie creni miałem crenicichla lepidota i niestety musiałem się ich pozbyć bo gujany nie dawały im żyć
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
(11-09-2019, 08:55 AM)barttsw napisał(a): odnośnie creni miałem crenicichla lepidota i niestety musiałem się ich pozbyć bo gujany nie dawały im żyć

Lepidoty to ciapy ;P
Nie wiem jak G. Dacrya są agresywne, ale G. sp. Jatapu ze skalarami to tylko w 3 metrowym akwarium i wysokim na 80cm. Takie połączenie nie sprawdzały się w standardowych 450tkach. Wiem to od osób które brały ode mnie ryby.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
G.sp.Jataapu nie miałem wiec się nie wypowiem ale G Dacrya tez nie należą do aniołków ale większe ryby tolerują i dają im  żyć a lepidoty same do tego doprowadziły zadzierając ze samcami Big Grin , natomiast z małych ryb do 8 cm nie radze bo albo zagonią je z ich tendencją do ADHD albo potraktują jako drugie śniadanie Big Grin próbowałem chyba wszystkiego do 7 cm i nic nie przetrwało
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Mam trochę inne guyanacary, ale chyba najbardziej agresywne.  
Oprócz nich mam neon czerwony, kirys panda, trójpręgi, sterby, pigmej. 
Są też większe ryby.  Guyanki atakują tylko narybek altrifonsów. Ew  swój, lecz tego nie zauważyłem jeszcze. 

Różnica jest taka że nie trzymam pojedynczych sztuk /par. Agresja rozkłada się na dużą ilość ryb. Nabywane  same ryby są małe i takie zostają wpuszczone do akwarium, do wszystkich innych. 

Małe utarczki wewnątrz gatunkowe są na porządku dziennym. Bez uszczerbku na ciele.  Delikatne podgonienie , uszczypliwości, przesunięcia jak najbardziej - ale bez szkody innym . 

Skalarów nie mam.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Tak przeglądam ten wątek i zastanawiam się czy parka Dacrya (mam obecnie 8 młodzików, mam nadzieję, że ta parka się dobierze) da radę utrzymać się z parą skośnopręgich? Zbiorniki 150x50x50 ?? Czy temat odpuścić i mieć akwa "gatunkowe"?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
(24-03-2020, 17:43 PM)Klakier1984 napisał(a): Tak przeglądam ten wątek i zastanawiam się czy parka Dacrya (mam obecnie 8 młodzików, mam nadzieję, że ta parka się dobierze) da radę utrzymać się z parą skośnopręgich? Zbiorniki 150x50x50 ?? Czy temat odpuścić i mieć akwa "gatunkowe"?
Może się udać, ale tylko na chwilę. Gdy ryby dorosną będziesz musiał z czegoś zrezygnować. Gujanki i skośne to może być dobre połączenie ale w większym akwarium i na pewno wyższym.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Akwarium gatunkowe i Gujany nie "żyją" w parach tylko dobierają się na czas tarła , ponadto skośne się nie dopchaja do żarcia nawet skośne i
Zupełnie inna dieta
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Dlaczego inna dieta? Właśnie, że podobna. Obie ryby są raczej roślinożerne. Skośne są sprytne, tylko pawice chyba są bystrzejsze i na pewno do żarcia się dopchają. Z resztą są tak samo żarłoczne jak gujanki.
Kwestią gustu jest tylko trzymanie dwóch gatunków o cielistożółtym ubarwieni z czarnym paskiem Wink
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Jeżeli Gujany mogą być trzymane w takim stadku to problem sam się rozwiązał(w sieci nie znalazłem zbyt wiele info na ten temat). W tym układzie skośne będą kolejnymi mieszkańcami baniaka , które trzeba będzie oddać.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości