• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pyszczak hełmiasty - frontosa/giberosa jaka odmiana?

#7
Widzę, że ryba jest zdeformowana nie robicie z ludzi idiotow. Nie podważam również w żaden sposób kompetencji Marty. Gdybym był ogarnięty w temacie tanganiki nie zadawał bym pytań tyłu "co za odmiana". Trochę zrozumienia nikt nie jest idealny... 

To akwa sąsiada, który prosi mnie o identyfikację swoich ryb jest z pokolenia ludzi uważających internet za zło!
Boisie
Sam hoduje różne pielegnie od ponad 20lat ale tanganiki nigdy nie miałem więc sąsiadowi nie pomogę. Do rzeczy

Dokonałem małego wywiadu na temat zbiornika i ryb. 

Akwa: 160/60/60 
Oświetlenie: zwykle jarzeniowki 
Filtracja: 2x eheim- 1 wewnętrzny mechanik, 1 zewnętrzny biolog - chulaja grubo.
Temp: 26-27
Dekoracja: skałki, łupki, piaskowce, dno - drobny jasny piasek
Parametry wody: nic mi na ten temat nie wiadomo 
Ryby: stado 7 sztuk w proporcjach 4samice, 3samce - przywiezione ze Słowacji jako 2cm maluchy 4lata temu. Obecnie największy samiec ok 24cm, najmniejsza samica ok 13cm.
Dieta: głównie mrożonki- kiełż, gamarus, krewetka, stynka czasem granulaty hikari dla pielegnic, sałata, krewetka koktajlowa. Karmione co drugi dzień. 

Jedna ryba (najmniejszy samiec) zdeformowana na pierwszy rzut oka, pomoc była taka od zawsze, normalnie  przyjmuje pokarm jak reszta. 

To tyle chyba, jakieś pytania? 

Apropos filmu mogę pokazać każdemu z Was tylko, że plik jest za duży żeby tu dodać. Jakieś sugestie gdzie go umieścić żeby każdy mogł zobaczyc? 
¹
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Pyszczak hełmiasty - frontosa/giberosa jaka odmiana? - przez HOLSON - 09-09-2019, 21:28 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości