• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 648L Towarzyskie brzankarium

#11
(20-06-2020, 20:59 PM)sbc napisał(a):  Muszę się przyznać, że trochę je tuczę bo chciałbym, żeby ładnie wyrosły.

Nie tucz ich. Przerośnięte skośne wyglądają paskudnie, tracą cały swój urok. Mają zgredziałe pyski i robią się zwaliste. Moje samce takie były :/. Miały po 20 cm. 
Skośne zeżrą wszystko, ale kram je głównie roślinnym.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Karmie je przedewszystkim roślinnym. Dzięki za wskazówkę odnośnie tuczenia, sam ostatnio już trochę odpusciłem bo doszedle do wniosku, że jak non stop będą pływać takie nafutrowane jak na pierwszym zdjęciu to tylko kwestia czasu kiedy zaczną wiciowce dziury w nich robić.

To są moje drugie skośne w życiu. Pierwsze miałem jako 11 czy 12 latek... W 60 litrach... Tamte nie wyrosły. Maks 8cm.

Wysłane z mojej mikrofali przy użyciu 5G.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Skośne mimo tego, że dostają full spirulin i innego roślinego żarcia zjadły mi już wszystkie miękkie rośliny i zaczęły żreć anubiasy ;o
Chyba zacznę robić jak kolega który miał kiedyś płaskoboki - wychodził przed dom, rwał garść mleczu i wrzucał do akwa.

Największe mają jakieś 12cm teraz. Dobierają się w losowe pary. Para obiera sobie mały skrawek korzenia, czyści, kładzie jaja (w tym czasie odpędzają inne ryby), a potem radośnie razem z całym akwarium pałaszują swoją ikrę ;-)

Zabrałem sporawego gibbicepsa z zoologicznego. Wydawało mi się, że u mnie to będzie miał miejsca i miejsca (w zoologu akwa 160l), ale teraz jak patrzę na niego gdy sobie pływa to dochodzę do wniosku, że 650l to też mało dla niego.

   
   
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Jakoś się zagracilo ale nadal ładne
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Piękny gibbiceps, mam do nich słabość.
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Denisony się go boją. Jak rpbo gwałtowniejszy ruch to wpadają w popłoch. Inne (nawet dużo mniejsze) ryby go ignorują jakby był kawałkiem drewna.

Wysłane z mojej mikrofali przy użyciu 5G.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości