• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Skuteczny prefiltr

#1
Do kubełka dołożyłem gąbkowy prefiltr hw602 (1,5L) Problem jest taki że w tygodniu dwa razy muszę te gąbki płukać bo się pokrywają jakimś takim brązowym glutem i spada przepływ Pytanie co stosujecie na prefiltr? Wymienić prefiltr na większy czy może zmienić wkład na jakąś ceramikę mechaniczną? Wlewałem już sporo bakterii Prodibio Idealnie pomogło na zmętnienie wody ale nadal w wężach i na gąbkach rośnie taki brązowy glut 
W akwarium 240L mam 3 duże severum i 3 spore zbrojniki także tego syfu jest sporo ale co tydzień odmulam i podmianka 70L na wodę RO
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Czesc
Przerabialem to u siebie w szkle ze zbrojnikami

Tez lalem bakterie przy podmianach seachema
Efekt byl taki ze glut opanowywwl filtry i weze 

Odstaw ten srodek, rob regularne nieduze podmiany a powinno wyjsc na prosta
Lepiej podmienic dwa razy po 40 niz raz 70

Jaki masz kubel? Ile litrow i jakiej biologii?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Kubeł Aquael unimax 250 W środku po litrze matrixa, ceramiki azoo 4in1 i 2 litry chińskiej ceramiki Do tego mam 30kg piachu w akwarium i tak koło 2kg kamieni z lawy O biologię się raczej nie boję tylko zapycha mi się mechanika Bez prefiltra musiałem co miesiąc otwierać kubeł i czyścić wszystko z glutu Ogólnie jestem zadowolony z prefiltra bo rozbieranie kubła nie jest najprzyjemniejsze
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
A akwa kiedy zostalo zalane?

Ogranicz tez moze karmienie w szczegoonosci jesli karmisz warzywami

Odstaw te bakterie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Akwarium w obecnej lokalizacji od maja Wcześniej poprzedni właściciel chyba z rok czasu nie odmulał i nie zmieniał wody także było bajoro i gnojówka O dziwo ryby przeżyły Filtr wyczyściłem i zmieniłem większoś ceramiki Zostawiłem trochę tego syfku na rozruch Nie bawiłem się w jakąś dezynfekcję Bakterii Prodibio dałem miesiąc temu dwie dawki w odstępie tygodnia Woda się momentalnie wyklarowała Jeżeli chodzi o ten glut to chyba stare szczepy mikrobów z którymi ryby żyły od początku Na próbę dołożę prefiltr wewnątrz akwarium Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Stosowanie preparatów do uzdatniania wody, namnażania bakterii i innych „poprawiaczy” nie ma sensu. Zbiornik ustabilizuje się sam bez chemii. Aby ten proces przebiegał prawidłowo trzeba regularnie podmieniać wodę. Te preparaty, na pewno poprawiają sytuację materialną handlu akwarystycznego i producentów a nie wody w akwarium.

Jak w tym akwarium będą mniej „wydajne” ryby (szczególnie duże zbrojniki) lub mniejsza ich ilość to brudu na filtrach powinno być mniej.
Wywal te preparaty i nie kupuj innych.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Wróciłem po urlopie Woda dalej kryształ ale taki mega kryształ, po przepływie nie widać żadnego spadku ale jutro profilaktycznie czyszczenie prefiltru kubełkowego, montaż wewnętrznego prefiltru i podmianka 40L RO. Ryby może przez ten tydzień dostawały mniej żarcia, ja chyba im za bardzo ulegam Wink, Rodzina miała przykazane po 6 kulek na sztukę severum i na pewno więcej nie dostały. Problem chyba był w lekkim przekarmianiu a co do preparatów to na zmętnienie wody dwie dawki Prodibio (polecam i więcej już nie dawałem i nie będę dawał). Jeden glonojad pójdzie na służbę do akwarium 112 bo już nie widać co w środku Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości