• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Osmoza by Papja

#31
(14-11-2020, 21:00 PM)Papja napisał(a): Tak tylko powiem, że Rafałowi sam poleciłem układ 2x membrana + pompa. Z tego co wiem, co nawet napisał mi z dwie godziny temu po tym jak pochwaliłem się wiadrowym patentem, ma 25l wody w 55 minut, o 16 uS Wink.

Taki miał wynik bez pompy
Zaraz Poszukam tego jak mi podawal

Wysłane z mojego SM-A217F przy użyciu Tapatalka
Patryk źle ci podałem w załączniku masz screena [Obrazek: 5833eababebe54b4d14d60a903b5fa35.jpg]
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
(14-11-2020, 18:46 PM)Papja napisał(a): U w a g a, update!
Aha, no i przy lodowatej wodzie mam obecnie wydajność 15l na godzinę. Przy wyższych temperaturach "zimnej wody" w rurach wydajność wzrasta spokojnie o ~50%.

grzałka przepływowa 500w przed membranami. Mam tak już drugi rok i jest OK.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Warto poczytać jak działa taka membrana i od czego zależy wydajność Wink. Ja mam podwójnego pecha- w zimę mam lodowatą wodę w rurach + mam beznadziejne ciśnienie cały rok. Bez pompy, nawet z 150GPD, mi osmoza kapała a nie leciała.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
(14-11-2020, 21:08 PM)Papja napisał(a): Warto poczytać jak działa taka membrana i od czego zależy wydajność Wink. Ja mam podwójnego pecha- w zimę mam lodowatą wodę w rurach + mam beznadziejne ciśnienie cały rok. Bez pompy, nawet z 150GPD, mi osmoza kapała a nie leciała.

Patryk ja wszystko wiem ale realia są takie jak ci podałem
Filmik ci specjalnie nagrałem jak.u mnie na 75 i bez pompy
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
A ciekaw jestem czy do trzech membran też można by dołączyć pompę? Ja na trzech 100gpd uzyskuje 26l/h dziś po wymianie filtrów 4ppm
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
Tak, da radę Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
(14-11-2020, 22:28 PM)zenek_8 napisał(a): A ciekaw jestem czy do trzech membran też można by dołączyć pompę? Ja na trzech 100gpd uzyskuje 26l/h dziś po wymianie filtrów 4ppm
Można, ja kombinuje właśnie z 3 membranami 2x150+75 Bo będę potrzebował dużych ilości i szybko

Wysłane z mojego SM-A217F przy użyciu Tapatalka
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
Mi zależało na trzech z tego względu że muszę płacić za ścieki a zawsze to z trzech kilka litrów mniej.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
(14-11-2020, 22:34 PM)zenek_8 napisał(a): Mi zależało na trzech z tego względu że muszę płacić za ścieki a zawsze to z trzech kilka litrów mniej.

Ja u siebie zastanawiam czy pompę 100-300 czy 400 Bezradny
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
A pompa oprócz tego że daje większe ciśnienie i szybciej mamy RO to daje też więcej RO w stosunku do odpadu? Czy stosunki są takie same tyle że szybciej?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości