• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Osmoza by Papja

#11
Spoko opcja z tą tanganiką z odpadu, jest to mocny argument do wykorzystania... Big Grin
Jaką masz przewodność na wejściu?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Również chciałbym zobaczyć fotkę tego zestawu. Zmniejszenie ilości odpadu jest bardzo kuszące.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Zmieniłem dwie rzeczy, na odpadowej rurce mam dołożony po prostu kolejny ogranicznik, oprócz tego zdjąłem wkład z torfem i wrzuciłem skarpete z torfem do beczki z osmoza- wygodniejsza opcja Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
U mnie prościej jest - zaworek za ogranicznikiem, a woda idzie o takich samych wartościach.  I sam reguluje sobie odpad.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Papja - "Po testach mam dwa ograniczniki do membrany 150 gpd za sobą. "
Co to znaczy? Dwa ograniczniki szeregowo ? jakie ? Fotka?

adams2121 - U mnie prościej jest - zaworek za ogranicznikiem, a woda idzie o takich samych wartościach.  I sam reguluje sobie odpad. "
nie rozumiem. Ograniczasz przepływ zaworkiem?

ps. zrobiłem testy u siebie - 2 membrany 75 GDP i ogranicznik 400.
I tak przy wodzie zasilającej 4atm - ciśnienie na membranach za pre-filtrami 3,2 atm/10`C mam uzysk 5,3L RO/ 8,2L odcieku zaś przy zmianie temp. wody zasilającej na 20`C ( na grzałce (grzałka przepływowa) 25`C) to już 7L RO/ 9L odcieku.
Dobrze ze zrobiłem ten test to podniosłem temp. na grzałce z 25`C na 35`C.
Odciek 825uS / RO 16 uS        

dobrze jest dać zaworek zwrotny na wypływie sumy RO - aby membrany na były suche.
edit: uzysk był liczony na 35min.
na godzinę to:
przy 10`C  9L/h RO - 14L/h odciek
zaś przy 20`C 12L/h RO - 15,5L/h odciek
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Tak jak napisałem Wink. Za sobą- czyli szeregowo. Ograniczniki dołączone do membran 150GPD Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Tak ograniczam odpad dodatkowo zaworkiem.  Sam sobie decyduje ile ma go być oprócz dedykowanego ogranicznika . 
Cały układ mam na zaworkach - tak aby wodę po wstępnej filtracji 10/5/1 mikron do użytku ogólnego a potem dopiero ro3

Parametry wody ro mam takie same przy 75gpd jak przy 150gpd z zaworami - odpad tylko się różni , a raczej jego ilość.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Myślałem że „odkryłem Amerykę ” , ale widzę na fotkach że @novi zrobił to wcześniej, chodzi mi o grzałkę przepływową (najlepiej niedrogiego chińczyka) przed filtrem. Jak to się spisuje? Nie cieknie?, jednak działa tu ciśnienie. Jeszcze jedno pytanie, czy musiałeś coś w grzałce docinać, czy bez problemu pasowała do redukcji?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
(22-02-2020, 11:46 AM)artazy napisał(a): . Jak to się spisuje? Nie cieknie?, jednak działa tu ciśnienie. Jeszcze jedno pytanie, czy musiałeś coś w grzałce docinać, czy bez problemu pasowała do redukcji?

Nic nie cieknie. świetnie się spisuje. 
a złączki co idealnie pasują do mojej grzałki kupiłem na allegro /mam smarta to fajna rzecz
https://allegro.pl/oferta/szybkozlaczka-...7197834418
na ograniczniku dałem obejscie na czasowe czyszczenie RO - wtedy przydadzą sie trójniki
https://allegro.pl/oferta/szybkozlaczka-...6089946588
a nie zapomnijcie o 
https://allegro.pl/oferta/zabezpieczenie...4970508496
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Dzięki za szybką odpowiedź.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości