• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [Zamówienia] Kalendarz 2020

#1
Witam

1. Litraż i wymiary akwarium 100x50x35

2. Oświetlenie - brak
3. Filtracja - brak
4. Inny sprzęt - brak
5. Parametry wody nie znam, była kranówa, ale po ostanich ulewach troche się namieszało
6. Użyte dekoracje - piasek z likwidowanego akwarium, kamienie
7. Obsada akwarium- 13 Pseudcrenilabrus sp. Lufubu
8. Ew. rośliny  - Valisneria
9. Opis, przemyślenia, wnioski itd - Z kompletnego braku miejsca w domu na kolejne akwarium, musiałem się wynieść po za dom Tongue
Tak serio to po akwarium galimedesa i papji w ogrodzie, trochę im zazdrościłem, pomyślałem i ja tak chcę. Oczywistym , że pierwsze z ryb jakie mi przyszły do głowy to Gymnogeophagus i pewie by tak się stało, ale z braku ich dostępności odpuściłem. 
Do głowy przyszły mi Pseudocrenilabrus sp. Lufubu, po krótkiej naradzie z sendogiem, nie miałem już wątpliwości co do tego wyboru. Następnego dnia wpuściłem tam 13 szt młodzików wielkości 2-3 cm. Teraz to moje ulubione akwarium. Zielonkawa woda tylko nadała dla mnie naturalności Big Grin


   
   
   
   
   
   

Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Super akwarium. Ja w tym roku nie dalem rady nic w ogrodzie odpalic, ale ciagnie mnie 240 l albo duza donice w ogrodzie postawic, wrzucic jakies dekoracje i kilka ryb z zoologa, ktore plywaja w sklepie w szklankach. Myslalem o jakis zyworodkach albo wielkopletwie. Zupelnie inne doswidczenie.

Jak dlugo akwarium stalo bez ryb? Mierzyles parametry, zeby sprawdzic cykl azotowy?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Akwarium wygląda świetnie, z tym tłem to tak jak Mikolji w Wenezueli Big Grin
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(12-08-2019, 00:29 AM)bpiotrow13 napisał(a): Super akwarium. Ja w tym roku nie dalem rady nic w ogrodzie odpalic, ale ciagnie mnie 240 l albo duza donice w ogrodzie postawic, wrzucic jakies dekoracje i kilka ryb z zoologa, ktore plywaja w sklepie w szklankach. Myslalem o jakis zyworodkach albo wielkopletwie. Zupelnie inne doswidczenie.

Jak dlugo akwarium stalo bez ryb? Mierzyles parametry, zeby sprawdzic cykl azotowy?
Warto spróbować, dzika kuna powinien się wypowiedzieć coś na temat trzymania ryb w donicach.
Parametrów jak pisałem nie mierzyłem, akwarium to powstawało powoli. Woda w początkowej fazie lądowała tam z podmianek, później świerza, desz itp. Trwało to koło 4 tygodni, ryby cały czas obserwuje, nie zauważyłem żadnych objawów nieporządanych. Zdrowo pływają nie dysza, cały czas maja pełne brzuszki.

(12-08-2019, 10:16 AM)piotrK napisał(a): Akwarium wygląda świetnie, z tym tłem to tak jak Mikolji w Wenezueli Big Grin

Eee to tapeta, nie daj się nabrać Tongue
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Gratulacje Smile Zbiornik wygląda świetnie.!
W przyszłym roku daj grubszą warstwę podłoża , jak bakterie zaczną działać , nie będziesz musiał robić podmianek Smile  Umnie w tym roku pojawiło się trochę glonów. Ale dzięki temu ,miałem okazję pooglądać jak malutkie gymnosy nurkują w nich szukając pożywienia Smile . Co do dostępności Gymnosów - mogłeś dać znać ..Smile
Powodzenia z projektem !
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości