• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pseudosimochromis babaulti Kekese WF

#1
Witam,

od jakiegoś czasu pływa u mnie Pseudosimochromis babaulti Kekese który występuje w kilku odmianach barwnych. Ja jeszcze u siebie mam odmianę Kabezi. Wcześniej ten gatunek należał do rodzaju Simochromis. Jest to pokolenie WF. Moim zdaniem jest to ciekawe uzupełnienie w obsadach wielogatunkowych min. dla trofeusów ale w większych zbiornikach. Należy je trzymać w większych grupach ponieważ do "aniołków" P. babaulti nie należy. Przejawia głównie agresję wewnątrzgatunkową.
Jeżeli chodzi o odmianę Kekese jest to prawdopodobnie pierwszy import tej odmiany do Polski przez firmę Tropheus Tanganika z Krakowa. Ryby są po aklimatyzacji i kwarantannie. Obecnie są w akwarium ogólnym z Tropheus sp. Bulu Point (Kirschfleck) oraz Tropheus duboisi (akwarium 900 litrów). Ryby w mojej ocenie są młode (brodawki samic są małe i słabo zaznaczone co może wskazywać na brak wcześniejszych tareł) co mnie cieszy Haha. Wczoraj w godzinach popołudniowych jedna z samic odbyła tarło z którego nagrałem filmy i zrobiłem kilka zdjęć. Z tego co widzę do tarła szykuje się kolejna samica.

       
       
       
       

Filmy


[youtube]pmjIai6TCl0[/youtube]

[youtube]YX_pmKW3DwE[/youtube]
Pozdrawiam Leszek
Klub Miłośników Tanganiki
http://klub-tanganika.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
fajne rybcie. duże to rośnie?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Witam,
odświeżam wątek.
Poniżej zdjęcia ryb z ostatniej dostawy (listopadowa) w Tropheus Tanganika Kraków. Trzy osobniki są z mutacją (t u na zdjęciach samiec i samica). Ryby przyjechały do mnie 31 listopada a już 5 samic inkubuje Hura. Uważam, że jest to gatunek mocno niedoceniany a stanowi bardzo ciekawe uzupełnienie dla obsady roślinożernej z Tanganiki. Ryby są dynamiczne i dlatego min. doskonale nadają się do większego zbiornika z trofeusami. Tym bardziej, że dorastają do podobnych rozmiarów czyli ok. 12 cm.

       
       
       
   
       
Pozdrawiam Leszek
Klub Miłośników Tanganiki
http://klub-tanganika.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
O, chyba je nawet rozpakowywałem. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości